איגוד הכדוריד
אתגר פינלנד הערב
נבחרת ישראל תקיים הערב (רביעי, 18:30) בפינלנד את משחקה במסגרת המחזור ה-5 והלפני האחרון במוקדמות אליפות העולם. הנבחרת שהשלימה צמד ניצחונות על קפריסין (23:33 ו-21:28) - תנסה להשיג נקודות בפינלנד, שגברה אמש על נבחרת יוון 28:32 - מה שהעמיד תמונת מצב מעניינת לקראת שני המחזורים האחרונים והמכריעים.

שידור - הפינים הבהירו כי המשחק כרגע מועבר בשידור אינטרנטי בתשלום (6.9 יורו למשתמש בלינק הבא - לחצו)יוון מוליכה את הבית במאזן 1:3 ניצחונות-הפסד, כמו נבחרת ישראל. פינלנד מדורגת במקום השלישי במאזן 2:2 ניצחונות-הפסדים, וקפריסין סוגרת את הבית ללא נקודות. הנתון המעניין הוא שיוון, ישראל ופינלנד ניצחו עד כה בכל משחקי הבית שקיימו.

הנבחרת תתארח כאמור במשחק לא פשוט בפינלנד (נבחרת ישראל ניצחה במפגש הראשון 32:33), ותנסה לשבור את הקרח - תרתי משמע - במקום מושלג שבו הטמפרפורה נעה כרגע סביב אפס מעלות.

המשחק יתקיים באולמה הביתי של קוקס הפינית, שמשחקת בליגת האלופות וכמה משחקניה מובילים את הנבחרת הפינית (
ניקו רונברג ותמו טאמינן, שחקני קוקס, היו המצטיינים מול יוון עם 11 ו-9 שערים בהתאמה).

 

שחקני הנבחרת הבוקר בפינלנדיוון לא צפויה להתקשות בבית מול קפריסין. בשבת ייערך המחזור האחרון, כאשר נבחרת ישראל תארח את יוון (18:00, היכל שלמה), ופינלנד תתארח בניקוסיה מול קפריסין.

חישובים עוד נעשה בתום המשחקים ביום רביעי, אבל אם הנבחרת לא תשיג נקודות בחוץ - אפשרויות סבירות הן שהבית יכול להסתיים גם בשיוויון נקודות של 3 הנבחרות, ומה שיכריע יהיה הפרש השערים הישיר ביניהן (המשחקים מול קפריסין האחרונה לא ייחשבו).

במקרה כזה, כרגע, יוון עם פלוס 11 שערים ביחס הפנימי (10 בסה"כ בניצחון וההפסד מול הפינים, ועוד שער בניצחון על ישראל. נבחרת ישראל מאוזנת לאחר ניצחון בשער על הפינים והפסד בשער ביוון, והפינים במינוס 11).


במידה ושתי נבחרות יהיו על קו הסיום עם אותו מספר נקודות, מה שיכריע יהיה המאזן הישיר ביניהן. במקרה כזה, אם ייווצר מצב של שיוויון בין ישראל ליוון, מה שיכריע יהיה יחס השערים הישיר (יוון ניצחה במשחק הראשון 25:26, משמע הנבחרת תזדקק לניצחון בהפרש שני שערים על יוון כדי לעבור אותה).

מה שברור, שלפחות נקודה בפינלנד, וניצחון על יוון - יבטיחו עלייה מבלי להיכנס לחישוב של יחסי שערים.

המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי ביצעו שוב מספר שינויים ביחס לסגל ששיחק בשבת מול קפריסין:

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב