איגוד הכדוריד
סיכום סיבוב ראשון במספרים
11 מחזורים. 66 משחקים. סיבוב ראשון ושלם נחתם בסוף השבוע בליגת ווינר, והוא היה מעניין. הפועל אשדוד, האלופה המכהנת, סיימה אותו במקום הראשון במאזן 1:10. שתי הראשוניות – מכבי והפועל – החליפו ביניהן מקומות בדירוג 3-2 על קו הסיום. רמה"ש נצמדה לחולון שבמקום הרביעי עם 15 נק' כ"א, ובאר שבע ביצעה יישורת והתקדמות נהדרת אל המקום השישי.


אחריהן, יש דבוקה של קבוצות, ולמעשה מהמקום ה-11 שבו מדורגת בני הרצליה ועד למקום ה-6 שבו מדורגת באר שבע יש בסה"כ הפרש של 7 נקודות, וזה אומר שהמאבק על הפליאוף פתוח. כמובן, גם בצמרת שבה חווינו בשנים האחרונות לא מעט מהפכים.
 


מכבי ראשל"צ הייתה הקבוצה שהבקיעה יותר שערים מכל אחת אחרת (346 – 31.5 בממוצע למשחק). הפועל אשדוד הייתה הקבוצה שספגה הכי פחות (271 – 24.6 בממוצע למשחק). מכבי דימונה ספגה יותר מכולן – 357.

3750 שערים הובקעו בסיבוב, כ-341 בממוצע למחזור, כמעט 59 בממוצע למשחק. במחזור ה-5 נרשם הפרש התוצאות המצטבר הנמוך ביותר בתוצאות – 16 שערים בסה"כ (316 שערים הובקעו במחזור – הכמות הנמוכה ביותר). המחזור ה-9, בו הובקעו 367 שערים, היה הגבוה ביותר בכמות הכיבושים.


 
סיכום יד קבוצתי אחרי 11 מחזורים - נתונים: וידיאו אנלסיס
 

הפועל ראשל"צ והפועל אשדוד רשמו את כמות הספיגות הנמוכה ביותר פר משחק – 19, וזה קרה במפגשים מול דימונה ומול הרצליה, במחזורים הראשון והשמיני בהתאמה. מכבי ראשל"צ כבשה הכי הרבה שערים פר משחק – 40 (מול דימונה, במחזור השני). המפגשים שסיפקו הכי הרבה שערים היו דרבי השרון בין בני הרצליה לרמה"ש (34:33 – 67) והמפגש בין מוצקין לדימונה (32:35 - 67).


קאמבקים - חולון בבאר שבע. חזרה מפיגור 7 שערים בהפסקה לשיוויון, ועוד הספיקה לבצע מהפך בדקות הסיום - משחק שהסתיים בשיוויון - 21:21. מהפך דומה התרחש פעמיים עם רמת השרון, שחזרה מפיגור של 7 שערים מול חולון ומול רחובות. ריצה - הפועל אשדוד - מפיגור 13:7 בדקה העשרים - היא ביצעה ריצה ומהפך אדיר של 9:28 ב-40 הדקות האחרונות במשחקה האחרון ברחובות (22:35).


רק קבוצה אחת שיחקה סיבוב שלם על טהרת סגל ישראלי – זו הייתה בני הרצליה.


בצמודים – זו חולון עם 3 תוצאות תיקו (ברמה"ש, בב"ש ומול מכבי ראשל"צ), ועוד 3 משחקים שהסתיימו על חודו של שער (בהפסדים להפועל ראשל"צ וקרית מוצקין, ובניצחון באשדוד).


אלכס בושיץ' מקרית מוצקין הוא מלך שערי הסיבוב עם 80 כיבושים, והוא ניצל את הפציעות של לוקה דראגוביץ' מדימונה ומרקו פנדיץ' מקרית אונו עם 74 ו-73 שערים כ"א, שסבלו מפציעות במחזורים האחרונים.

שחר לוין מנס ציונה, שמדורג רביעי בכללי בליגה, הוא הראשון מבין הישראלים עם 68 כיבושים, והוא עושה זאת גם באחוזי הבקעה (75) הגבוהים ביותר בטופ-10 של הכובשים בליגה. הוא עקף במחזור האחרון את טל הרשקוביץ מאשדוד (67 שערים – 65%). מרבית הכובשים המובילים מגיעים מקבוצות האמצע-תחתית. מהצמרת – רק לרמה"ש יש נציגות בעשרת הכובשים המובילים – ומדובר בפרדרג ווין ובג'ורג'ה ג'קיץ' שכבשו 66 ו-64 שערים בהתאמה.

 

בעצירות - טומיסלאב סטויקוביץ', שנבחר לשחקן המצטיין בעונה שעברה, ממשיך ביכולת המצוינת. הוא מוביל את מדדי השוערים בעצירות (147) ובאחוזים (40%), ויש לו חלק גדול בכמות הספיגה הנמוכה של אשדוד. אורן מאירוביץ סיים שני בכללי עם 134, אבל באחוזים הנמוכים (32%) מבין השוערים המובילים. מנגד, למאירוביץ זרקו הכי הרבה זריקות – 413. מירזה השליץ' מחלון, אלדר שיקלושי מבאר שבע וניב פישלוביץ ממכבי ראשל"צ נמצאים בטופ-5, עם נתונים טובים והשפעה גדולה על ההצלחה של קבוצותיהם.

חשוב להדגיש - שבבחינת אחוזי העצירות - אחרי סטויקוביץ' - השוערים המובילים הם מירזה השליץ' ופדז'ה דיאנוביץ' עם 38 אחוזי עצירות, ואחריהם שיקלושי ופישלוביץ - 34 אחוזים.

לא מעט צעירים זכו להזדמנויות והוכיחו את עצמם. מבין התיכוניסטים בליגה - נדב כהן עשה פריצה ברחובות (24 שערים), אור לוי (18) ואור ממן (12) עשו זאת בחולון, ומי שהתבלטו במיוחד היו האחים התאומים לבית סולומון מדימונה – שון (46) ורוי (29), שמתקרבים לגיל 17. חלקם הם שחקני נבחרת הנוער.

תלות בזרים – מבין קבוצות הצמרת, ואלו שמשחקות לפחות עם שני זרים – התלות הבולטת היא ברמה"ש. פרדראג ויין, ג'ורג'ה ג'קיץ' ומילאן פאבלוביץ' כבשו יחד 190 שערים מתוך 340 שקבוצה הבקיעה (כמעט 56%). אגב, אם לוקחים שערים נוספים שמובקעים מהקו האחורי ומהפיבוטים - רמה"ש פחות באה לידי ביטוי העונה מהפינות.

לעומת זאת, בחולון המובילים הם הישראלים, עדן ג'ינג'י, נדב ניזרי, ליאור גורמן וחן ליבגוט כבשו יחד 188 שערים, מתוך 327 שהקבוצה הבקיעה, ורק הם מהווים 56% מכלל הכיבושים. אחריהם הזרים אובינה וקאלו.


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn