איגוד הכדוריד
רבע גמר גביע המדינה בנשים, הדרך לגביע

בצילום הנפת הגביע מהעונה שעברה שחקניות מכבי ICL ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)


משחקי הגביע יוצאים לדרך עם שלב רבע הגמר כשלצד הסקרנות הגדולה באשר לקבוצה שתניף את גביע המדינה בסופה של הדרך אל הגמר המיוחל נשאלת השאלה המסקרנת לא פחות והיא האם נכונות לנו הפתעות במפעל הגביע. 

במפגש הראשון תארח הפועל דלתות פנדור ראשל"צ  את מ.כ יובלים חולון. שתי הקבוצות נפגשו בעונה שעברה ברבע גמר גביע המדינה, מפגש שנחתם בניצחונה של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ שהדיחה את  מ.כ יובלים חולון ממפעל הגביע. נתון מעניין נוסף לקראת מפגש רבע הגמר: מאמן מ.כ יובלים חולון אביתר גבעון היה בעונה שעברה בתפקיד עוזר מאמן האדומה והפעם יפגוש את האקסית בצידה השני של ההתמודדות.

בעונה הנוכחית נפגשו שתי הקבוצות במהלך המחזור ה-4 בסופו גברה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ על מ.כ יובלים חולון בתוצאה 24:28. מ.כ יובלים חולון הפגינה יכולת טובה מול אחת הקבוצות הנחושות והחזקות בליגת הנשים אך לא הצליחה להחזיק את היתרון עימו פתחה לאורך כל המשחק.  

משחק גביע הוא כמובן דף חלק ומ.כ יובלים חולון תלחם להעפיל לחצי גמר הגביע כאשר מולה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, יריבה נחושה לא פחות המכוונת לעברם של כל התארים.  
 

שחקניות הפועל דלתת פנדור ראשל"צ אולחה ניקולינקו ואושר כהן במפגש מול מ.כ חולון מהעונה שחלפה


מפגש מסקרן נוסף ייערך ביום חמישי בין בנות הרצליה למכבי פ"ת, שתי קבוצות אשר הודחו אשתקד בשלב רבע הגמר. בנות הרצליה נוצחה והודחה בעונה שעברה ע"י אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג ומכבי פ"ת ע"י מכבי ICL ראשל"צ , שהייתה גם זו שלקחה הביתה את גביע המדינה.

בנות הרצליה פתחה את העונה באופן מבטיח ועם יכולת מצוינת היא אף סיימה בשוויון (32:32) מול אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג. הקבוצה מהרצליה 
בעלת ניסיון רב במפעל גביע המדינה והפעם האחרונה בה הניפה את הגביע הייתה בעונת 2016/17. מכבי פ"ת, בשונה מהעונה שחלפה, חווה עד כה עונה מוצלחת. כשלה סגל קצר המרוכב גם משחקניות קבוצת הנערות התברגה מכבי פ"ת במקום טוב באמצע כשהיא מראה נכונות ויכולת להילחם על מקומה כקבוצת אמצע הטבלה ותרצה ללא ספק להמשיך את דרכה במפעל הגביע מעבר לשלב רבע הגמר. 

בנות הרצליה ומכבי פ"ת נפגשו בשבוע שעבר במסגרת המחזור ה-9 למשחק בו עבר היתרון מהצד ההרצליני לצד הפתח תקוואי עד שחניכותיו של עודד נאמן הצליחו, במהלך המחצית השנייה, להשוות 36:36. 

אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג תארח את הפועל קריית אונו למפגש בין קבוצת צמרת הטבלה לקבוצת תחתית הטבלה. בעונה שעברה לא השתתפה הפועל קריית אונו במשחקי גביע המדינה ואילו אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג גברה בדרכה לגמר על בנות הרצליה (רבע הגמר) והפועל דלתות פנדור ראשל"צ (חצי הגמר) אך בסופו של דבר הפסידה בגמר הגביע למכבי ICL ראשל"צ. שתי הקבוצות נפגשו העונה במשחק מהמחזור ה-3 בו גברה אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג על הפועל קריית אונו (21:38). 

מחזיקת גביע המדינה בנשים מכבי ICL ראשל"צ כמו גם אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג העפילו באופן אוטומטי לחצי גמר גביע המדינה לאחר שהפועל פ"ת והפועל קריית אונו, הקבוצות מולן הוגרלו, הודיעו כי אין ביכולתן להעמיד קבוצה לרבע גמר הגביע. 

במשחק השלמה מהמחזור ה-1 שנערך ביום ראשון האחרון גברה בנות הרצליה על הפועל קריית אונו  39:16 (7:22). עקב פציעות הגיעה הפועל קריית אונו עם ספסל קצר ואף על פי שהכוחות לא היו שקולים, נלחמו חניכותיו של גיל רבן ולא הורידו את הראש. 

כבשו בבנות הרצליה: לי בן יצחק וטל שריר 7, דנה אפלבוים 6, טל ורול 5, מור שאולי ולידר וגנפלד 4 כ"א, יעל שוהם, מאיה רז והגר טיטל 2 כ"א והייגן בנדיקט 1. 

בלטו בשורות הפועל קריית אונו ליעד בשי,ליאן עמר וליה אלחדף. כבשו: נוסה איסוקן 14 ונטע כהן 2. 


הפועל קריית אונו ובנות הרצליה בפתיחת משחק ההשלמה מהמחזור ה-1
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn