איגוד הכדוריד
חותמות את הסיבוב הראשון

שחקנית מכבי הארזים ר"ג אושרי נחום כהן עולה לשער האדום (צילום הדר ואן קולא)

המחזור ה-9 בליגת הנשים יצא הלילה לדרך עם מפגשים מרתקים והפתעות מעניינות.

במשחק המרכזי סיימו אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג והבלתי מנוצחת הפועל דלתות פנדור ראשון לציון בשוויון 26:26 וסיפקו כדוריד איכותי ומהיר עם מחצית ראשונה מפתיעה ומחצית שנייה צמודה ובלתי מתפשרת מצד שתי הקבוצות.

הפועל דלתות ראשל"צ מסיימת את הסיבוב הראשון כשהיא בלתי מנוצחת ולה 13 נק' ומשחק חסר מהמחזור ה-5 מול מכבי פ"ת. אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג מסיימת עם 12 נק' כשהיא מדורגת שלישית.

בנות הרצליה ומכבי פ"ת סיימו בשוויון 36:36 והן לוקחות בסוף הסיבוב הראשון נקודה אחת כל אחת.

לבנות הרצליה 8 נק' ומשחק השלמה מהמחזור ה-1 מול הפועל קריית אונו (שיערך ביום ראשון הקרוב). מכבי פ"ת מפתיעה, מסיימת עם 7 נק' (ומשחק חסר מול הפועל דלתות פנדור ראשל"צ) ומתברגת היטב באמצע הטבלה. 

מכבי ICL ראשל"צ גברה על מ.כ יובלים חולון ובכך חתמה את הסיבוב הראשון עם 14 נק' מ-8 משחקים. מ.כ יובלים חולון נשארת עם 8 נק' במקום ה-4 בטבלה כשבנות הרצליה עדיין תוכל לדחוק אותה מהמקום ה-4 אם תנצח את משחק ההשלמה מול הפועל קריית אונו ביום ראשון הקרוב. 

המשחק הרביעי מהמחזור ה-9 בין הפועל פ"ת לא.כ נ"צ נדחה. 

מכבי הארזים ר"ג – הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 26:26 (13:14): המחצית הראשונה הייתה של אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג שפתחה אותה בריצת 0:3 של שיר וקרט ואושרי נחום כהן. שוערת הארזים קרסטינה פלוגינה סיפקה עצירות מרשימות מה-6 מ' ובדקה ה-12 העלתה אושרי נחום כהן את האלופה לפער שיא של 6 שערים – 2:8. בחלקה השני של המחצית הראשונה החלה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ נכנסת לקצב ונוגסת בפער המשמעותי שפתחה עליה המארחת. אולחה ניקולינקו, רון שלסקי ולנה אומנץ בהתקפה ובלוקים של אנה ליזנסקי בהגנה צמקו את הפער ל-3 שערים ובדקה ה-21 הראה הלוח 8:11. בדקה ה-27 צמקה אולחה ניקולינקו לפער של שער אחד אך שיר וקרט העלתה את קבוצתה ליתרון עימו חתמה את המחצית הראשונה בתוצאה 13:14. 

בפתיחת המחצית השנייה הייתה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דומיננטית יותר. אנה סטורז'וק ואולחה ניקולינקו השוו והעלו את האדומה לראשונה במשחק ליתרון – 16:15. שחקנית האלופה אושרי נחום כהן השוותה ומנגד, אושר כהן העלתה את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ שוב ליתרון של שער אחד. המשחק המשיך באופן צמוד ודיאנה ההאצ' ממכבי הארזים ר"ג עלתה מעל ההגנה הראשונית הגבוהה והכניעה את שערה. בדקה ה-23 עצרה שוערת האדומה רוית שושן פנדל ומנגד אושר כהן וג'ולי בנצ'יק העלו את האדומה ליתרון של 2 שערים – 22:24. מכבי הארזים ר"ג לא ויתרה לאורחת, שיר בן ציון צמקה לפער של שער אחד ואושרי נחום כהן (כ-30 שניות לסיום) כבשה את שער השוויון שחתם את המשחק. 
 


 שחקנית מכבי הארזים ר"ג דיאנה ההאצ' עולה מעל לנה אומנץ (צילום הדר ואן קולא)

כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אולחה ניקולינקו 8, לנה אומנץ 5, אנה לזינסקי 4, אנה סטורז'וק ואושר כהן 3 כ"א, רון שלסקי 2 וג'ולי בנצ'יק 1. 

כבשו במכבי הארזים ר"ג: אושרי נחום כהן 9, שיר וקרט 8, דיאנה ההאצ' 5, שיר בן ציון 2, שרון לוינסון ודניאלה דראגוביץ' 1 כ"א. 

ניב וינטרוב מאמן מכבי האזים ר"ג: המשחק היה צמוד, שתי קבוצות טובות, הרמה של המשחק נתנה כבוד לכדוריד הנשים וחבל שהמשחק לא שודר. נראה שחילוף הזרה שעשינו הצליח ודניאלה דרוגוביץ' הייתה טובה." 

מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק: "פתחנו את המשחק לא טוב ושוערת מכבי הארזים קרסטינה עצרה לנו כדורים קלים מה-6מ'. בפסק זמן הסברתי לאן לזרוק לשוערת והצלחנו לחזור למשחק. רווית שושן השוערת שלנו עצרה כדורים חשובים במחצית השנייה והרמנו את הקצב. היה משחק קשה אבל השחקניות ידעו להילחם ולחזור."


שחקנית מכבי הארזים ר"ג דניאלה דראגוביץ' מול הגנת האקסית הפועל דלתות פנדור ראשל"צ

בנות הרצליה – מכבי פ"ת 36:36 (17:15): בנות הרצליה פתחו טוב את המשחק אך מכבי פ"ת הצליחה להשיג שוויון ומהדקה ה-23 למחצית הראשונה היא פתחה ביתרון עימו גם חתמה את המחצית. למרות הולכה של מכבי פ"ת במהלך המחצית השנייה, צמקה בנות הרצליה את הפער לקראת סוף המשחק וכבשה שער שוויון כ-20 שניות לסוף המחצית.  
 

מכבי פ"ת (מימין) מול בנות הרצליה (צילום שרון רז)

מילאן סטאניץ' מאמנה של מכבי פ"ת: "אני מאד גאה בשחקניות שלי, 4 שחקניות מהשביעייה הפותחות הן שחקניות צעירות בנות 14 וחלק גדול מהמשחק שיחקנו ללא ספסל. אני מאד מרוצה מהמשחק של הקבוצה ומקווה שנוכל להמשיך להשתפר גם באימונים וגם ממשחק למשחק ולבנות את השחקניות הצעירות שלנו. 

ליזה קוזמינה, שחקניתה הצעירה של הקבוצה בלטה במשחק הגנה ואניטה קמפה בלטה עם 18 שערים לצד קטיה מוניק שבלטה עם 12 שערים.

מכבי ICL ראשל"צ – מ.כ יובלים חולון 14:37 (7:15): המשחק נפתח בריצת 0:9 של הראשונית והיא ידעה לשמור על היתרון עד לסוף המחצית הראשונה. במהלך המחצית השנייה הלך הפער וגדל ומאמן מכבי ICL ראשל"צ עידן אהרונוביץ' הקפיד לשתף את השחקניות הצעירות של הקבוצה. 

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: ניצן דונאי ושירה ג'רבי 7 כ"א, קרן טפליצקי 6, נטלי ברטו וגבריאלה פסואה 5 כ"א שיר גבזה 4, רותם כהן , רוני קלדרון וקים לוי 1 כ"א. 

הסיבוב השני יצא לדרך ב-16 בינואר אבל כבר בשבוע הבא צפויים משחקי רבע גמר גביע המדינה.
 


הגרלת משחקי רבע גמר גביע המדינה 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn