איגוד הכדוריד
ניצחון ליונתן דיין על יואב למברוזו

צילומים: אתרי הקבוצות - vfl gummersbach, thsv-eisenach.de

 

הדרבי הישראלי בבונדסליגה השנייה בגרמניה בין גומרסבאך ויונתן דיין לבין אייזנאך ויואב למברוזו נערך הערב הסתיים ב-25:30. דיין כבש שני שערים ומסר 3 אסיסטים בניצחון קבוצתו במשחק הצמרת. למברוזו הסתפק בשער. מדובר במפגש ראשון בין השניים, שחקני נבחרת ישראל ובוגרי הפרויקט בגרמניה. דיין העלה את מאזנו ל-14 שערים ו-11 אסיסטים העונה (ב-15 משחקים) בעוד למברוזו עם 38 שערים ו-28 אסיסטים. במפגש צפו שחקני נבחרת הנוער של ישראל בפרויקט בגרמניה.
 

מדובר כאמור במפגש צמרת בין הרביעית לחמישית בטבלה, ובמשחק חשוב במאבק של השתיים להעפיל לליגה הבכירה (שתי הראשונות יעפילו לבונדסליגה הראשונה). 

 


למברוזו כבר נבחר פעמיים, ודיין פעם אחת, לשביעיית מצטיינים של המחזור בליגת המשנה בגרמניה


לפני המפגש ערכנו עם השניים ראיון משותף: 

"בטוח שיהיה כיף ומרגש לפגוש את יואב, שהוא חבר טוב עוד מהימים שבהם שיחקנו במחלקת הנוער של עירוני רחובות, ובמסלול המשותף שעשינו ואנחנו עושים בנבחרות הצעירות ולאחרונה גם בנבחרת הבוגרת" מבהיר יונתן דיין, שיחגוג בחודש הבא 20 וסוגר שנתיים בגומרסבאך (שנפרשות על פני 3 עונות). "חוץ מזה, מדובר במשחק צמרת בעל חשיבות רבה לשתי הקבוצות".


יואב למברוזו: "זה בוודאי יהיה מפגש מרגש, ובכלל שהחבר'ה מהפרויקט צופים בנו. יונתן בטח יכול לספר בעניין הזה עד כמה מוטיבציה זה נותן לו שהם נמצאים במשחקים הביתיים של גומרסבאך. בזווית שלנו באייזנאך, המפגש הזה מקבל עוד משמעות כי כמעט כל הצוות המקצועי שלנו – המאמן, עוזר המאמן והמנהל המקצועי עברו בגומרסבאך, כך שמדובר במפגש מיוחד שמעלה עוד טיפה את הרצון לנצח. זה לא הולך להיות משחק פשוט, אבל אני מאמין שנמשיך בהתקדמות שלנו כקבוצה".


שתפו קצת על העונה שעוברת עליכם באופן אישי, וכמובן במסגרת הקבוצתית בגרמניה.


דיין: "בהיבט הקבוצתי, ברור שאנחנו חייבים לקחת את הנקודות במשחק ביתי כדי להמשיך בהתמודדות. מבחינה אישית, פתחתי טוב את העונה. התקופה של השבועיים האחרונים קצת פחות טובה. הרגשתי שאני מתאמן טוב, אבל מבחינת דקות משחק זה לא בא לידי ביטוי, ואני משתדל לתת מעצמי עוד כדי לזכות במקום שלי. אני מקווה מאוד לשחק יותר בשבת".


למברוזו: "השתלבתי בצורה הטובה ביותר שיכולתי לצפות בפתיחת העונה, וגם עשינו תוצאות טובות שהובילו אותנו למקום יותר גבוה בדירוג. אני מרגיש שאחרי המשחקים עם הנבחרת הבוגרת – חזרתי אפילו חד יותר. אומנם עברתי פציעה קטנה לפני שבועיים אבל היא מאחוריי והמשחק האחרון שבו שיחקתי הרגיש לי מעולה".

 מה מייחד את הליגה?


למברוזו: "זו ליגה שכל אחת יכולה לנצח את השנייה, והחשיבות המרכזית כאן היא לשמור על הבית. הרמה והתחרותיות בה ברמה הגבוהה ביותר, ועניין הביתיות כאן הוא מרכזי. לא פשוט לקחת משחקי חוץ בליגה הזו. אין ספק שהתחרותיות הזו משפרת אותנו כקבוצה וגם אותי כשחקן".


דיין: "יואב הגדיר את הדברים בצורה מדויקת. יצא לי לחוות את הבונדסליגה הבכירה, ועדיין אני חושב שהליגה השנייה היא ליגה פשוט מטורפת. ההבדלים כאן בין משחקי הבית לחוץ הם ענקיים. אין כזה דבר כאן לבוא עם אף למעלה אחרי ניצחון, אלא להגיע דרוך ומוכן – גם מול יריבות שעל הנייר פחות איכותיות".


לקראת סוף החודש אתם תצטרפו להכנות של הנבחרת הלאומית לקראת המשחקים במוקדמות אליפות העולם מול קפריסין, פינלנד ויוון בחודש הבא. עד כמה הניסיון שאתם צוברים בגרמניה תורם להשתלבות שלכם בגיל כל צעיר?


למברוזו (בן 19.5): "אני מרגיש שההשתלבות שלי בגרמניה תרמה לי מאוד. אני מרגיש שבסך הכל התחלתי את הדרך שלי בנבחרת הבוגרת באופן די חלק ומוצלח. אני מרגיש שהבנת המשחק שלי התקדמה כאן בגרמניה, ובכלל הדרך שבה אני מסתכל על המשחק – מהנעת הכדור, המהירות שהוא זז, הכנסת כדור יותר לשחקנים שנמצאים בפורמה במהלך משחק, ובכלל הגישה כאן היא הרבה יותר עמוקה. גם אני, וגם יונתן מרכזים, כך שהפרספקטיבה של הדברים שציינתי תורמת ותהיה משמעותית גם בהמשך. לשחק בנבחרת הבוגרת זה תמיד כיף, זה תמיד שונה ולטובה, ואני מקווה שנעשה את העבודה כמו שצריך ונעלה לשלב הבא. אני מקווה שכמה שיותר קהל יבוא לתמוך ולעודד".


דיין (בחודש הבא יחגוג 20): "אני כמובן מתחבר לדברים שיואב אמר, ויכול להוסיף את המימד הפיזי כאן. ברגע שאתה מתאמן ומשחק עם שחקנים יותר גדולים, עם חשיבה יותר מהירה וחדה, אתה חייב למצוא עוד דרכים להתמודד – בכל היבט וזה עוזר. אנחנו בסך הכל בתחילתו של תהליך, גם בנבחרת, ואין ספק שאם נתמיד - נשתפר ונוכל לתרום יותר בנבחרת. לגבי המשימה הקרובה, אני משוכנע שאלו משחקים שאנחנו יכולים לנצח. אנחנו נגיע מאוד חיוביים וניתן כל מה שידרשו מאיתנו בכל הזדמנויות שנוכל לקבל".

 


למברוזו במשחק הבכורה שלו בנבחרת הלאומית מול גרמניה, ביוני האחרון. למברוזו רשם 3 הופעות במשחקים רשמיים בנבחרת הבוגרת, וכבר כבש 12 שערים במפגשים מול גרמניה, פינלנד ויוון. צילום: הדר ואן קולאמעבר למשימה הקרובה עם הנבחרת הלאומית - בקיץ מצפה לכם אתגר חשוב עם נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20. זה כבר יושב בראש?


למברוזו: "יצא לנו לדבר על המשימה הזו בפעם האחרונה שהיינו בארץ. זו משימה מאוד חשובה, וכן - בחצי עין אפשר לומר שאנחנו כבר מביטים לאליפות אירופה. מלבד העובדה שזה טורניר חשוב ואיכותי, הוא קמפיין אחרון מבחינתנו במסלול הנבחרות הצעירות. אני יודע שהציפיות מאיתנו, מיונתן, מדניאל מוסינדי וממני, כשחקנים שמשחקים בגרמניה, הן גדולות יותר. אנחנו מקווים שהעובדה שאנחנו עם הנבחרת הבוגרת לא תפגע בהכנות שלנו כקבוצה בנבחרת העתודה, ושנדע לתרום להצלחת המשימה".


דיין: "זו תהיה הופעה שנייה שלנו באליפות אירופה, אחרי המשימה הקודמת באליפות אירופה לנוער. אנחנו מאמינים ומקווים שהפעם ניראה יותר טוב, ונגיע להישג טוב יותר. יצא לי לשוחח בימים האחרונים עם המאמן אלכסנדר ברקוביץ כאן בגומרסבאך. אני מבין שצפויים לנו משחקי הכנה מאוד טובים, שיחברו אותנו כנבחרת לקראת האליפות".
 

 


יונתן דיין במדי נבחרת העתודה. צילום: מאריו מוריירההזכרתם את מוסינדי. אתם בקשר רציף איתו, איך אתם רואים את ההשתלבות שלו בארלנגן הגרמנית? ולפי מה שאתם שומעים שם - הסיכויים שלו להשתלב בקבוצה הבכירה של המועדון?


למברוזו: "בעונה שעברה, כשהתחלתי לשחק כאן בגרמניה, זה היה בדיוק באותו מחוז שהוא משחק בליגה השלישית. זו ליגה מצוינת, שעולה ברמתה על ליגת העל בישראל, כך שנקודת הפתיחה שלו היא כבר טובה. הוא החלים מפציעה ארוכה – נתן משחקים טובים והבקיע שערים בקבוצת המשנה. כמובן שהציפייה שלו ושל כולם היא שתגיע ההזדמנות גם בבונדסליגה. בשבוע האחרון הוא נכלל פעם ראשונה בסגל הראשון. אני מאמין שזה סימן טוב, ואני מאמין בו מאוד ומקווה שהוא יעשה את קפיצת המדרגה מבחינת דקות משחק עוד בעונה הנוכחית".


דיין: "אני יכול לומר שמאוד רציתי שהוא ישחק כאן איתי בגומרסבאך, ולפני שהוא חתם בארלנגן – הייתה הזדמנות טובה שזה יקרה. הוא היה כאן בהתרשמות. אני יודע שבמועדון שלנו רצו אותו מאוד, אבל היו אי הבנות שמנעו את הסיכום. ברור לכולם, שהוא הגיע לגרמניה בזכות הפוטנציאל הגדול שלו. חשוב כרגע שהוא ישחק, בכל מסגרת, שיעבוד קשה וישתפר. אני מאמין שעם התמדה הוא יפלס לעצמו מקום גם בקבוצה הראשונה. זה נכון לגבי כולנו, עם השקעה והתמדה – העתיד של כולנו לפנינו".

עוד בגרמניה הערב - דניאל מוסינדי הבקיע שער ומסר 5 אסיסטים בניצחון קבוצת המשנה של ארלנגן בליגה השלישית מול הוכנדורף 20:22.

 


דניאל מוסינדי (במרכז). כבש לפני כשבועיים 8 שערים
בקבוצת המשנה של ארלנגן עם חזרתו מפציעה. צילום: 
HC Erlangen U23

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn