איגוד הכדוריד
מבחן העונה השנייה בליגת העל בבירת הנגב
עונת הבכורה של מ.כ באר שבע הייתה מוצלחת מהצפוי, והסתיימה בהעפלה היסטורית של עולה חדשה לפליאוף עליון. גידי שירי ורועי עמרם עזבו, אבל בב"ש שמרו על מרבית הסגל - וצירפו את אלדר שיקלושי ו-ולדימיר דמיטרייביץ' כמובילים . המאמן אבנר דרורי רוצה לשחזר את הישג העונה שעברה: "המטרה לבנות מסורת של קבוצת ליגת על לגיטימית"

פותחים עונה: בבית, מול עירוני רחובות. במחזור השני – ב"ש מתארחת בקרית אונו, ובשלישי מארחת את רמת השרון. ברביעי – האלופה מאשדוד מגיעה לבירת הנגב. הדרבי ההיסטורי של הנגב בליגת העל - במחזור ה-11, בדימונה. מפגשים מול הראשוניות - במחזורים 6-7 - תחילה ברמות, ולאחר מכן ב'בית מכבי'.

                                               יובל שמש מול רמה"ש. צילום באדיבות - אילן שי
 

עונה שעברה: באר שבע נכנסה לספרי ההיסטוריה, כקבוצה שבעונתה הראשונה בליגת העל מעפילה לפליאוף העליון, וזאת אחרי פתיחת עונה קשה  (חמישה הפסדים), ולאחר שהתאוששה בצורה מעוררת ההערכה כאשר גם בפליאוף היא סיפקה פייט מכובד מול מכבי ראשל"צ.

מה נשתנה? אבנר דרורי ממשיך כמאמן, והוא הוביל שינוי מעניין – עם צירופו של שוער נבחרת ישראל לשעבר, אלדר שיקלושי, ששיחק במכבי ראשל"צ ובמכבי ת"א, ויספק לקבוצה יכולת וניסיון. הוא מחליף את גל הרשקוביץ. מי שישמש כשוער המשנה הוא עומר גלוזמן.

באר שבע שמרה על צמד הזרים הסרבים המצטיינים, מילוש בואישיץ' וסטפן ציריץ' וצירפה לקו האחורי את ולדימיר דימטרייביץ', הסרבי ששיחק בבני הרצליה.

סטפן צ'יריץ' - הצירוף שלו הביא את המפנה בעונה שעברה. צילום: דוברות באר שבע


השחקן המרכזי שעזב את הקבוצה הוא צח מלול, שעבר למכבי ראשל"צ, ובעמדת המרכז לצד ציוות של ציריץ' – באר שבע צירפה את עמית ויטקובסקי וירדן פרנקו הצעירים, בוגרי פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה.
לעמדת הפיבוט צורף מידד קרוייטרו, שחקן נבחרת העתודה הקודמת, ששיחק בהרצליה ומגיע מהפועל ראשל"צ.
אביב לייפר, יובל שמש, עוז פגליארי, טל פאר ממשיכים. לעומתם גידי שירי, רועי עמרם ולוקה דאצ'ביץ' – לא.

אלדר שיקלושי בשער - המהלך המשמעותי שנעשה בקיץ. צילום: דוברות באר שבע


המאמן אבנר דרורי: "המטרות הן לחזור על אותו הישג מהעונה שעברה, וזה אומר קודם כל להבטיח הישארות בליגת העל ולהשתדל להתברג לפליאוף העליון. אנחנו עדיין צריכים להתחזק בשחקן-שניים, כי הבעיה שלנו כרגע היא בעיקר העומק. אני מאמין שברגע שהסגל יושלם ונתחבר, נהיה קבוצה טובה ומאוזנת, שתוכל לשחזר את העונה שעברה ולבנות לעצמה מסורת של קבוצת ליגת על לגיטימית".

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn