YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
הליגיונר השישי: אדיר כהן חתם בוינטרטור סגנית אלופת שוייץ
ברכות חמות למקשר האלופה הפועל אשדוד ונבחרת ישראל: "זו קפיצת מדרגה והתקדמות מאוד גדולה. אני מגשים חלום עם המעבר לליגה אירופית, וזה מרגש. הדרך שחן פומרנץ עשה כשהגיע בתחילת הקריירה לליגה הבכירה בשוייץ ומשם לבונדסליגה הגרמנית מהווה עבורי מודל להשראה"
 
     
  תאריך: 30/7/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: Photo by Slavko Kolar, EHF   |   ארכיון ליגות  
     
 

בשורה נהדרת נוספת לכדוריד הישראלי - ליגיונר נוסף יוצא לליגה אירופית נחשבת: אדיר כהן (20, 1.97 מ'), מקשרה של נבחרת ישראל והאלופה הפועל אשדוד, חתם בסגנית אלופת שוייץ, וינטרטור.

 

כהן, בוגר הנבחרות הצעירות ושחקן הנבחרת הלאומית – הופך לשחקן הישראלי ה-6 בליגות מובילות באירופה, אחרי שהקיץ חתמו שחקני נבחרת ישראל - דניאל מוסינדי (ארלנגן - בונדסליגה גרמנית ראשונה), השוער דן טפר (שארבור מליגת המשנה בצרפת), רם טורקניץ (בוירבורג מהליגה הבכירה בשבדיה). בנוסף, יונתן דיין ויואב למברוזו, שחקני גומרסבאך ואייזנאך – ישחקו בעונה הבאה בליגת המשנה בגרמניה.

 

אדיר כהן במשחק מול נבחרת גרמניה. צילום: הדר ואן קולא

 

הליגה השוייצרית יכולה להוות מקפצה משמעותית עבור כהן, אם מביטים על הקריירה שעשה חן פומרנץ שיצא מישראל בזמנו לגראהופרס וקריינס, ומשם עשה את הדרך לבונדסליגה הגרמנית הבכירה. חוזהו של כהן בוינטרטור הוא ל-3 עונות.
 
 
אגב, בהיבט המשפחתי - מדובר בסוג של סגירת מעגל, שכן אביו של אדיר, שלום כהן - הפיבוט האגדי של נבחרת ישראל והפועל ראשל"צ - שיחק במדי האדומים בשנת 1994 מול וינטרטור במסגרת גביע אירופה לאלופות.
 
 
 
 

 

אדיר כהן התייחס לחתימה בשוייץ באתר איגוד הכדוריד: "זה מעבר משמעותי עבורי, למועדון אירופי מאוד מכובד ומליגה טובה מאוד, כך שזה ללא ספק קפיצת מדרגה והתקדמות מאוד גדולה בקריירה. אני מגשים חלום עם המעבר לליגה אירופית, וזה כמובן מרגש. מכאן, אני מתכוון לעבוד קשה, להשלים פערים, ולעשות את ההתקדמות שמצפים ממני. אני כמובן לא נכנס להשוואות, אבל הדרך שחן פומרנץ עשה, כשהגיע בתחילת הקריירה לליגה הבכירה בשוייץ, ומשם עבר לבונדסליגה הגרמנית, שזה הטופ של אירופה, מהווה עבורי מודל להשראה".

 

זה קיץ מיוחד, אתה, מוסינדי, טורקניץ וטפר עושים מעבר לליגות אירופיות, כאשר דיין ולמברוזו ממשיכים לשחק בגרמניה. איך אתה רואה את ההשפעה עליכם בהיבט המקצועי, וכמובן על נבחרת ישראל?

 

"זה משמח, וזה יתרום לנו כשחקנים ואין ספק שזה יתרום גם לנבחרת, ובכלל לחשיפה של הכדוריד הישראלי כאן ובאירופה. מבחינתנו כשחקנים זה מראה שהשאיפות להגיע לליגות אירופיות הן לא בלתי אפשריות, וזה מסר גם עבור נבחרת ישראל, שרצוי ואפשרי שנעשה יחד את קפיצת המדרגה בקמפיינים הבאים. אני בטוח שהניסיון הזה יתרום לכל אחד מהשחקנים ולנבחרת, ואני מקווה שבהמשך ייצאו גם שחקנים נוספים. אין ספק שהפרויקט בגרמניה וכל העבודה המקצועית שנעשית בשנים האחרונות ע"י איגוד הכדוריד ומינהל הספורט עם השחקנים הצעירים - מוכיחה את עצמה".

 

איך נולד הקשר עם וינטרטור?

 

"דרך טומיסלאב סטויקוביץ' (שוערה של אשדוד), שהמליץ עליי. המנהל הספורטיבי בוינטרטור הוא סרבי, והם התחילו לעקוב, לחקור, ואני יודע שהם הגיעו גם לרסטקו סטויקוביץ' ולניקולה מקסימוביץ' שהמליצו. בהמשך, הם זימנו אותי למבחנים, וזכיתי בחוזה. מעריך את כל מי שעזר לי לעשות את ההתקדמות".

 

ולסיום – אין כמו לחתום את הפרק במועדון שבו גדלת עם אליפות היסטורית. איך הפרידה הזו מרגישה לך?

 

"אשדוד זה הבית שלי, וזו הזדמנות להודות לכל האנשים היקרים שפעילים במועדון. גדלתי בהפועל אשדוד, ותמיד זה היה מקום חם עבורי. אני רק יכול להודות על הזכות שהייתה לי להיות שותף לעונה היסטורית, שלא תישכח מעולם. אני מאחל הצלחה רבה לקבוצה, ומאמין שהתואר שזכינו בו בעונה החולפת הוא לא האחרון שיגיע לאשדוד, ואני כמובן אעקוב ואחזיק אצבעות".

אדיר כהן בגמר הפליאוף מול מכבי ראשל"צ, ובחגיגות האליפות של אשדוד.
צילומים: הדר ואן קולא, חן קלדרון

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים