YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
אל אל דניאל: מוסינדי חתם בארלנגן מהבונדסליגה הגרמנית
צעד ענק למקשר המוכשר בן ה-18 של נבחרת ישראל ומ.כ חולון: "אני מתרגש מאוד. אני מגשים חלום שליווה אותי לאורך שנים. זה צעד גדול, ואני מאמין שהוא יעזור לי לעשות את קפיצת המדרגה. אתן את כל כולי כדי להצליח ולהמשיך להתפתח, ובמקביל לייצג את הכדוריד הישראלי בכבוד הראוי לו"
 
     
  תאריך: 17/7/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 
עכשיו זה רשמי - דניאל מוסינדי הוא הכדורידן הישראלי הבא בבונדסליגה הגרמנית. אחרי שחן פומרנץ, אבישי סמולר ויונתן דיין כבר שיחקו בליגה הטובה בעולם - מוסינדי, שחקנה של נבחרת ישראל ומ.כ חולון, ישחק בעונה הבאה בגרמניה - בקבוצת ארלנגן (סיימה במקום ה-9 בבונדסליגה).
 
 
המקשר בן ה-18, מהתקוות הגדולות של הכדוריד הישראלי, השתלב בהצלחה רבה בקמפיין החולף של נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה (כבש 14 שערים ב-4 משחקים). מוסינדי שהה בימים האחרונים בהתרשמות בגרמניה, וישתתף כבר בשבוע הבא עם ארלנגן במחנה אימונים שייערך באשווגה.
 
 
 
 

מוסינדי אמר: "אני מתרגש מאוד. אני מגשים חלום שליווה אותי לאורך שנים. זה צעד גדול עבורי, ואני מאמין שהוא יעזור לי לעשות את קפיצת המדרגה. אני מאושר להגיע למועדון מהרמה הגבוהה ביותר, ואתן את כל כולי כדי להצליח ולהמשיך להתפתח, ובמקביל לייצג את הכדוריד הישראלי בכבוד הראוי לו. אני רוצה להודות למ.כ חולון, לכל האנשים שעזרו ותמכו. אני רוצה להודות למאמנים בנבחרות ישראל שעזרו לי רבות להשתפר, ומכאן נותר לי להמשיך לעבוד קשה כדי לעמוד בציפיות ולהצליח".

 
מוסינדי הופך לשחקן הישראלי השלישי כעת בגרמניה אחרי ההיקלטות של יונתן דיין (ירד עם גומרסבאך לליגה השנייה) ויואב לומברוזו (העפיל עם אייזנאך לליגה השנייה). כל זאת, בקיץ שבו שחקני נבחרת ישראל פורשים כנפיים לאירופה (רם טורקניץ ישחק בשבדיה, דן טפר בצרפת ואדיר כהן צפוי לעשות זאת בשוויץ). מלבד סמולר, פומרנץ, דיין ולמברוזו - שיחקו בעבר בגרמניה גם עידן מימון וגיל פומרנץ בליגת המשנה, ובקטגוריית הנוער - דן טפר וסהר שחק.
 
 
ארלנגן צפויה לפחות בשלב הראשון לפתח את מוסינדי בקבוצת המשנה עד גיל 23, ובמקביל בקבוצה הראשונה של המועדון. המנהל הספורטי של ארלנגן קווין שמידט הבהיר כי אחרי מוסינדי נערך מעקב ושבמועדון סומכים עליו מבחינת ההתפתחות. אגב, אחרי מוסינדי עקוב מספר קבוצות בגרמניה בשתי הליגות הבכירות.
 

בחולון התייחסו למעבר בהתרגשות: "מתוך שלל הצעות שהוגשו עבור דניאל, הוחלט שהמועדון הגרמני הינו האופציה הטובה ביותר להתפתחותו. המועדונים הגיעו לסיכום על העברתו. מ.כ יובלים חולון בטוח שבמועדון ארלנגן יעזרו לדניאל לממש את הפוטנציאל הגלום בו, דבר שיתרום לו רבות ולנבחרת ישראל. אנחנו בטוחים שדניאל ייצג בכבוד את מועדון הכדוריד חולון ואת הכדוריד הישראלי, ואנחנו מאחלים לו הצלחה רבה. אוהבים אותך דניאל, ותזכור שתמיד יש לך בית שמחכה בחולון...".

 

מי שראוי לקרדיט, ליווה ופיתח את מוסינדי לאורך שנים כמאמן הוא ניסים פלח, והשניים היו שותפים להישגים במחלקת הנוער של חולון וגם בתיכון קציר חולון - בו הם זכו לפני למעלה משנה במקום השלישי באליפות העולם לתיכונים שנערכה בקטאר. מוסינדי עצמו כבר השתתף באליפות אירופה לנוער עם נבחרת ישראל, והיה מהמצטיינים במסע הגביע של קבוצת הבוגרים של חולון בהעפלה לגמר בעונה החולפת.

 

הדברים הללו לא נעלמו מעיניהם של הצוות הלאומי אולג בוטנקו ואסף לוי, שהקפיצו אותו במהלך השנה האחרונה מנבחרת הנוער ישירות אל הנבחרת הבוגרת - בה הוא השתלב במהרה.

 

 

 

מוסינדי לא ישתתף בפרויקט נבחרת הנוער בגרמניה, שייצא לדרך זאת השנה הרביעית ברציפות, במהלך חודש ספטמבר, וחלקו הגדול יתקיים בגרמניה וגם בסרביה. רשת "מלונות בראון" ממשיכה להיות נותנת החסות הראשית בפרויקט. מוסינדי אגב יהיה מהשחקנים המובילים בנבחרת העתודה של ישראל שתשתתף בקיץ הבא אליפות אירופה עד גיל 20. 

 
אליפות העולם עד גיל 21 נפתחה אמש בויגו בספרד, ובזווית שלנו - אסף בן גוזי (הפועל אשדוד) ואמיר זייפרט (הפועל קרית אונו), משתתפים בה ומייצגים את את נבחרת ארה"ב. במשחק הפתיחה הנבחרת האמריקאית הובסה על ידי ספרד המארחת 34:13. זייפרט היה המבקיע המצטיין בארה"ב עם 5 שערים ובן גוזי הוסיף שער בהפסד (ארה"ב משובצת בבית א' יחד עם נבחרות ספרד, סלובניה, סרביה, טוניסיה ויפן).

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים