YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
נבחרת ישראל הודחה מהשלב הראשון במוקדמות אליפות אירופה
נבחרת הנשים של ישראל מסיימת את השלב הראשון במוקדמות אליפות אירופה במקום השני לאחר שסיימה בתיקו 26:26 מול נבחרת פינלנד, המשמעות היא שהנבחרת לא תעלה לשלב השני במקדמות אליפות אירופה.
 
     
  תאריך: 6/2/2019   |   כתב: הדר ואן קולא   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

נחתם השלב הראשון בטורניר מוקדמות אליפות אירופה לנשים. לאחר שנוצחה ע"י נבחרת יוון במשחק הראשון (21:28), ניצחה את נבחרת לוקסמבורג במשחק השני (24:33) וסיימה בשוויון 26:26 את המשחק השלישי מול נבחרת פינלנד, לא תעלה נבחרת ישראל לשלב הבתים למרות סיימה את השלב הראשון במקום השני. בשלב הבתים מחכות לנבחרת יוון, שסיימה ראשונה את השלב הראשון, נבחרות הולנד, ספרד ואוסטריה.

 

 

המחצית הראשונה הייתה שייכת לנבחרת ישראל שבשיאה הצליחה לפתוח פער של 9 שערים. משחק הגנה מצוין, חטיפות כדור מרובות, חידושים מהירים ותצוגת שוערת מרשימה עשו את שלהן והנבחרת סיימה את המחצית ביתרון של 7 שערים. המחצית השנייה, לעומת זאת, הייתה קשה יותר עבור הנבחרת, רפיון בהגנה ואיבודי כדור מרובים הובילו את היריבה לצמק את הפער.

 

 

מהלך המשחק:

 

 

מחצית ראשונה: המשחק נפתח עם דניאל בורנובסקי בשער. ארבעת השערים הראשונים היו של עמית איזק ושיר וקרט ולצד הגנה טובה של נלי אמינוב הנבחרת פתחה פער כבר בפתיחת המשחק כשעל הלוח 1:4. השוערת דניאל בורנובסקי עם צמד עצירות בהתקפה אחת. בדקה ה-7 שיר וקרט הוסיפה עוד שני שערים שומרה על הפער בצד הישראלי 2:6. נבחרת פינלנד צמקה את הפער ובדקה ה-10 עמית איזק כבשה מכדור חוזר כשעל הלוח 4:7. אסיסט של שיר וקרט לפיבוט נלי אמינוב שמר על יתרון יציב של 3 שערים עבור ישראל  – 5:8.

 

 

דניאל בורנובסקי נעלה את השער בפני היריבה במשך דקות ארוכות ושיר וקרט כבשה את השער התשיעי של הנבחרת כשעל הלוח 5:9. בדקה ה-15 טלי בראל כבשה ולאחר מכן, שרה אשורי הוסיפה שער מהפינה 6:11 ועמית איזק בהתקפה מהירה תרמה שער נוסף 6:12. חטיפות כדור רבות של הנבחרת במהלך המחצית הראשונה הובילו להתקפות מהירות. שיר וקרט שוב מצאה את השער 6:13. שתי חטיפות כדור של עמית איזק בשתי התקפות שונות: בראשון הבקיעה איזק לשער ריק ובשני שלחה את טלי בראל למתפרצת והן העלו את ישראל ליתרון שיא 6:15. בדקה ה- 27 וה- 28, לאחר עצירה מצוינת של בורנובסקי בשער, שיר וקרט מכניעה שוב ושוב את שערה של היריבה אך שניות לסיום המחצית כובשות הפינלדניות והמחצית נחתמת בתוצאה 10:17.

 

 

קפטן נבחרת ישראל שיר וקרט שכבשה במהלך טורניר המוקדמות 28 שערים!

 

 

מחצית שנייה: במהלך חמשת הדקות הראשונות למחצית השנייה לא הצליחה נבחרת ישראל להכניע את שערה של היריבה בזמן שמנגד, צמקו הפינלנדיות את הפער ל-12:17. נבחרת פינלנד פתחה את המחצית בשמירה אישית על קפטן נבחרת ישראל שיר וקרט אך היא הצליחה להשתחרר ולהבקיע 12:18. שרון אקלר עם הטעיה כבשה  – 12:19.

 

 

כשנבחרת ישראל בחוסר מספרי, צימקה נבחרת פינלנד את הפער באופן משמעותי וכבשה 5 שערים בזמן שמנגד, לא הצליחה ישראל להכניע את השער הפינלנדי. אושרי כהן ושיר וקרט הבקיעו שוב לישראל – 18:22 אך נבחרת פינלנד הצליחה לצמק לפער של שער אחד לקראת הדקה ה-50 למשחק. בדקה ה-51 משיגה נבחרת פינלנד לראשונה במשחק שוויון 22 אך עמית איזק, אושרי כהן, נלי אמינוב ושיר וקרט שומרות על יתרון של שער אחד כחצי דקה לסיום המשחק כשעל הלוח 25:26. כשהן חוזרות מפסק זמן של המאמן הפינלנדי לקראת התקפתן האחרונה, כבש היריבות את שער השוויון והמשחק נחתם בתוצאה: 26:26.

 

 

שוערת נבחרת ישראל דניאל בורנובסקי עם יכולת מצויינת בשער 

 

 

מבקיעות: שיר וקרט 12, עמית איזק 6, אושרי כהן, טלי בראל ונלי אמינוב 2 כ"א, שרה אשורי ושרון אקלר 1 כ"א. 

 

 

ראובן יוספולסקי מאמן הנבחרת מסכם את המשימה: "היום פגשנו את נבחרת פינלנד, זו לא הפעם הראשונה שלנו מולן. לפני כשלוש שנים הפסדנו להן 26-23. המשחק החל לפי התוכנית ובשליטה מלאה שלנו. לפני המשחק אמרתי לבנות שאני רוצה שהמאמן שלהם יאלץ לקחת שני פסקי זמן במחצית הראשונה וכך היה. לאחר כ-5 דקות הובלנו 5-1. בתוך 12 דקות המאמן הפינלנדי לקח שני פסקי זמן. למרות החטאות רבות שלנו הובלנו 17-10 במחצית. המחצית השנייה הייתה סיפור אחר. שיר וקרט המצטיינת עד לאותו רגע, נלקחה אישית והקבוצה הפסיקה לשחק. המון החטאות שלנו, הרבה עצבים מיותרים, כולל שלי בשל אי מילוי הוראות ושריקות לרעתנו והמשחק הפך לשיווין. כ-20 שניות לסיום, כשאנחנו בחיסרון שחקנית, הבקיעה שיר שער יתרון אך לא הצלחנו לשמור עליו כ-7 שניות לסיום ספגנו שער שוויון 26-26."

 

 

לגבי הטורניר והעבודה שעדיין מצפה לנבחרת מוסיף יוספולסקי: "חבל מאד על הנקודה בסוף המשחק האחרון כי בסך הכל עשינו טורניר טוב וסיימנו במקום השני. שיר וקרט בלטה בהתקפה ונלי אמינוב בהגנה. עם זאת יש הרבה ליקויים טכניים בסיסיים שחייבים לשפר. השוערות הצעירות חייבות לצבור ניסיון כדי לעזור לדניאל בשער ,אשר עמדה כ 160 דקות מתוך 180 וזה מאד קשה. לדעתי ניתן להתקדם עוד הרבה ויחד עם עוד צעירות מוכשרות מהעתודה והנערות אני צופה התקדמות עוד יותר ממה שעשינו עד כה."

 

 

ולסיום אומר יוספולסקי: "זאת גם ההזדמנות להודות לתמי סנדיק המנהלת המסורה, למישה לוין מאמן השוערות, להגר בן יוסף הפיזיותרפיסטית וריקי רוזוב ראש המשלחת על התמיכה לאורך כל הדרך."

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים