YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
אשדוד בונה על הבית, מכבי ראשל"צ על ניצחון שני
אשדוד הייתה קרובה לניצחון במשחק הראשון, אבל כמו רמה"ש - שמטה אותו ב'בית מכבי' והפסידה על חודו של שער * בשישי - כל תוצאה מלבד ניצחון ביתי - ומכבי ראשל"צ תעשה צעד משמעותי לזכייה באליפות ובדאבל * כמה תובנות מהמשחק הראשון לשני, במבט של המאמנים בוטנקו ופרנקל
 
     
  תאריך: 15/5/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: חן קלדרון   |   ארכיון ליגות  
     
 

המשחק השני בגמר הפליאוף בליגת ווינר בין מכבי סרוגו ראשל"צ לבין הפועל SP אשדוד ייערך מחר (16:00, מקיף ט' באשדוד, שידור ישיר בערוץ הספורט). אחרי ה-24:25 של מכבי ראשל"צ במשחק הראשון, הוא הופך לקריטי עבור אשדוד – שדי ברור שהפסד עלול לחרוץ את דרכה לעבר אליפות היסטורית. מצד שני, ניצחון של מכבי ראשל"צ עשוי לסלול את דרכה להנפת הצלחת, אולי כבר במשחק השלישי ביום שלישי ב'בית מכבי'.

 

באשדוד מאמינים כי עם הדחיפה של הקהל הביתי - סדרת הגמר עוד רחוקה מסיום. צילום - הדר ואן קולא

 

אשדוד בונה על הביתבשני מפגשים ביתיים העונה מול מכבי ראשל"צ, במחזור ה-15 בליגת ווינר אשדוד לא נוצחה (26:26) ולפני כן בגביע ווינר היא ניצחה את הצהובים 25:29. אשדוד לא הפסידה משחק ביתי במהלך הפליאוף (ניצחה פעמיים את הפועל ראשל"צ בחצי הגמר, ולפני כן את קרית מוצקין ברבע הגמר), וגם מעמידה נתון ספיגה מצוין ב-3 משחקים אלו – 25 שערים בממוצע למשחק. מכבי ראשל"צ לא ניצחה בשני משחקי החוץ שלה ברמה"ש בסדרת חצי הגמר.

 

"הביתיות היא משמעותית, ודי ברור שאם לא ננצח ביום שישי, אצלנו בבית, זה יקטין לנו משמעותית את הסיכוי לזכות באליפות", מדגיש אולג בוטנקו, מאמן אשדוד. "אנחנו מאמינים ביכולת שלנו, בטח בבית, ונצטרך להביא אותה לידי ביטוי. כמובן שבשביל לנצח את הסדרה הזו צריך גם לנצח בחוץ, אבל קודם לשחק נכון וזה אומר לעשות התאמות, בהתאם לתגובה של קבוצה יריבה. אני מאוד מקווה שלמדנו מהמשחק הראשון. אנחנו לא מרגישים לחץ".

 

"זה מגרש מאוד ביתי", סבור סער פרנקל, מאמן מכבי ראשל"צ, שמסכים לקביעה שניצחון באשדוד סוגר את הסדרה מהמובן שקבוצתו שומרת על הבית ויודעת לקחת את המשחקים בשיניים, גם כשהדברים לא זורמים: "די ברור שאם ננצח, הסדרה כמעט גמורה. אנחנו צריכים להיכנס יותר מהר לעניינים מאשר במשחק הראשון. אמרתי גם לשחקנים, 'אני מאוד מכבד את אשדוד, ובכלל את הגישה של השחקנים בשתי הקבוצות, ששיחקו באופן הגון ולחצו ידיים בסיום, על אף טוגת המפסיד ושמחת המנצח'. ראוי מאוד שהסדרה לא תיגרר למקומות לא טובים. לשופטים יש חשיבות גדולה איך ייראה המשחק הבא, ומי שתהיה טוב יותר שתנצח".

 

אדיר כהן מול הגנת מכבי ראשל"צ במשחק הראשון. צילום: חן קלדרון

 

תסמונת משחק ראשון אצל הצהובים: ברבע גמר הפליאוף, מכבי ראשל"צ ניצחה במשחק הראשון בקושי רב ב'בית מכבי', 24:26 את מ.כ באר שבע. בחצי גמר הפליאוף, מכבי ראשל"צ עשתה את הסיפתח עם 38:39 מול רמה"ש, אחרי שהייתה כבר עם הגב אל הקיר. גמר הפליאוף נפתח ב-24:25 על אשדוד, כששוב החניכים של סער פרנקל לא נלחצו ונחלצו מפיגור בדרך למהפך בשלבי הסיום.

 

פרנקל: "בעיני זה מיקרי. לוקח אומנם זמן להרגיש את היריבה, גם כשאתה מכיר ומכין אותה דרך הוידיאו. בכל המשחקים האלו, ידענו בסופו של דבר להתאים את עצמנו לסגנונות של היריב, ולהתעלות ברגעי ההכרעה. חשוב לדעת לנצח משחק ראשון גם כשהולך קשה. אני שמח ששוב ידענו לגלות אופי".

 

49 - כמות השערים הנמוכה ביותר בכל שלבי הפליאוף: למרות ההפסד, אשדוד הצליחה לכפות קצב משחק שהתאים לה. בניגוד להפגזות בסדרה הקודמת של מכבי ראשל"צ מול רמה"ש, שהיו סביב ממוצע של 70 שערים במשחק, המשחק הראשון בגמר הפליאוף הוביל ל-49 שערים, במשותף. זו התוצאה הנמוכה בכל שלבי הפליאוף עד עכשיו (הקודמת, הייתה כשבאר שבע כמעט והפתיעה ב'בית מכבי' – 24:26).

 

מה גרם לנפילה של אשדוד במחצית השנייה? אחרי מחצית ראשונה טובה של אשדוד שבה היא הוליכה 13:15, היא נעצרה על 9 שערים בלבד המחצית השנייה. בכלל, העובדה שמכבי ראשל"צ בלמה את גאבור לנגהאנס והורידה אותו לשני שערים בלבד במשחק הראשון – עשתה בסופו של דבר את ההבדל. דק ככל שיהיה.

 

שומר על יציבות ויכולת גבוהה. ירמי סידי בין שרון שלם לדור קלדרון. צילום: חן קלדרון

 

"אני חושב שההבדל העיקרי הוא בעובדה שאשדוד באו מ-8 ימים חופש, רעננים יותר, וזה הורגש במחצית הראשונה. במחצית השנייה שתי הקבוצות התעייפו, ופשוט ידענו להביא את היכולות שלנו לידי ביטוי", מבהיר פרנקל. "אשדוד הביאה דברים חדשים שעבדו להם יותר טוב במחצית הראשונה. במחצית השנייה השחקנים שלי הפנימו, שההגנה תנצח והבאנו את אשדוד למצבי זריקה קשים. קיבלנו המון מעומר גרא, מאיבן קראצ'יץ' שחיכינו הרבה זמן לחזרה שלו, והוא אחד משחקני ההגנה הכי טובים שהיו אי פעם בישראל. מרקו מאטיץ' שידרג את עצמו הגנתית במחצית השנייה. ולדי קופמן עבד נפלא, יואב נאמן, עמית סטלמן ובר מסורי שתרמו בחטיפות, ובסך הכל עשו לדן טפר עבודה די קלה".

 

בוטנקו: "מה שקרה לנו במחצית השנייה הוא שהעייפות השפיעה על קבלת ההחלטות, ויצאנו מתוכנית המשחק. שיחקנו לידיים של מכבי ראשל"צ. איבדנו כדורים. בגדול הצלחנו להוריד את מכבי ראשל"צ ממוצע של 35 שערים ל-25, שזה טוב. אין ספק שנצטרך להפיק לקחים מהמחצית הזו".

 

גאבור לנגהאנס. ברגע שהשחקן המרכזי בהתקפת אשדוד נעצר על שני שערים - אין לה סיכוי ממשי לנצח את מכבי ראשל"צ

 

וחוץ מעייפות? אלמנטים שבלטו במשחק הראשון – אשדוד עצרה את משחק הריצה של מכבי ראשל"צ, ושחקני פינות כמו עמית סטלמן ובר מסורי – נבלמו על שער אחד (סטלמן העמיד ב-5 משחקי חצי הגמר מול רמה"ש ממוצע של 7 שערים למשחק. מסורי סיפק בחצי הגמר שני משחקים של 6 שערים כ"א – בהם כבש באחוזים מצוינים - 12 מ-13 ניסיונות). היא עצרה את מרקו מאטיץ' על סקור נמוך (3 שערים), אבל אולי הדבר המשמעותי הוא שמכבי ראשל"צ כאמור ניטרלה לגמרי את גאבור לנגהאנס (סיים עם שני שערים).

 

"לגאבור לא היה משחק טוב", מבהיר בוטנקו. "הוא בין אלו שיצטרך לעשות את ההתאמות לסגנון ההגנה של מכבי, והוא שחקן מספיק איכותי ומנוסה".

 

"מבחינת משחק הריצה, אין ספק שלא הצלחנו להביא את עצמנו לידי ביטוי", מדגיש פרנקל. "זה בסדר שלשחקנים כמו סטלמן תהיה ירידה במשחק אחד. הוא בכושר טוב ואני סומך עליו, ועל כולם שנשתפר במשחק הקרוב".

 

נותנים פור:

 

1. ירמי סידי – הפך בשלבי ההכרעה של העונה לאחד השחקנים החשובים במכבי ראשל"צ. ב-4 מ-5 משחקי חצי הגמר הוא כבש 25 שערים מ-34 ניסיונות (ממוצע של 6.25 שערים למשחק מ-8.5 ניסיונות). הוא הגיע גם לפתיחת גמר הפליאוף עם 5 שערים, ובכלל מזכיר את היכולת הנהדרת מהעונה שעברה ברחובות שהביאה אותו ל'בית מכבי'.

 

2. עומר גרא – כבש בסה"כ שער אחד, זה שהוביל למהפך, אבל הוא הסמן לשינוי ההגנתי במכבי ראשל"צ במשחק האחרון במחצית השנייה. פרנקל: "אני מאוד מעריך את עומר, והוא מהפיבוטים הטובים ביותר שיש לנו בארץ. הוא ידע לאורך כל העונה להתמודד מצוין עם סיטואציה לא פשוטה, ההגעה של רסטקו סטויקוביץ' כפיבוט מאוד משמעותי. הוא ראוי למלוא ההערכה לא רק על המשחק האחרון, אבל בוודאי עליו – כי התקפית כולם יודעים מה הוא שווה, אבל בקטע ההגנתי הוא תיפקד בצורה מדהימה. הוא בדיוק הדוגמא לכך, שבקבוצה שמתמודדת על אליפות – שחקנים צריכים לצאת מאיזור הנוחות שלהם ולתת אקסטרות. הוא עשה את זה עם הרבה רצון, השקעה והקרבה".

 

3. אדיר כהן – ממשיך לבסס את מעמדו כשחקן סופר משמעותי עבור אשדוד. עוד ליטוש בקבלת ההחלטות והזריקות, והוא בדרך הנכונה לצאת ולשחק באירופה. עוצמת זריקה מרשימה ונדירה במחוזותינו. פקטור משמעותי מאוד למשחק מחר.

 

4. יוסי ביטרמן. אם הזכרנו את הערך המוסף שסיפק גרא – יוסי ביטרמן באשדוד ראוי להערכה רבה. הוא גם כן שני ברוטציה, אבל בוטנקו ביטא נהדר את התרומה שלו - "יוסי הוא שחקן שמשקיע ונותן הכל על המגרש, ומבחינתי הערך המוסף הוא הדוגמא שלו לאחרים. התרומה שלו חשובה לנו, בטח במרכז ההגנה. השערים שלו הם בונוס חשוב".

 

יותם טל מול הגנת מכבי ראשל"צ במשחק קודם

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. יוסי ביטרמן מלך
  לירון   (17/5/2019)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים