YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
הערב: נבחרת ישראל מתארחת בקוסובו
הנבחרת השלימה ביוון את ההכנה שלה למשחק בפרישטינה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה - שידור ישיר בספורט1 ובספורט1HD - החל מ-20:10. ביום ראשון - הנבחרת תארח בת"א את קוסובו
 
     
  תאריך: 4/8/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

נבחרת ישראל השלימה את ההכנות לקראת המשחק הערב (רביעי) בפרישטינה שבקסובו, מול הנבחרת המקומית, במסגרת המחזור ה-3 בבית 1 במוקדמות אליפות אירופה (המשחק יועבר החל מ-20:10 בשידור ישיר בספורט 1 ובספורט 1HD, וכמוכן צפוי להיות משודר בערוץ ה-EHF-TV בלינק הבא)

 

הנבחרת קיימה בשבת ובראשון צמד משחקי הכנה מול יוון, ולמרות שנוצחה בשניהם על חודו של שער, משערים שהובקעו בשניות הסיום, היא נערכת ומקווה להשיג ניצחון חוץ לקראת המפגש הנוסף מול קוסובו, ביום ראשון בתל אביב (19:00, בהיכל קבוצת שלמה, כניסה חופשית).

 

משחקים אלו היוו הזדמנות לחן פומרנץ להתרגל לשיטה, והוא הבקיע בשניהם 8 שערים. פומרנץ הוא ותיק שחקני הסגל, ושב למדים הלאומיים לאחר 3 שנים. מנגד, דניאל מוסינדי ערך את הופעות הבכורה שלו במדים הלאומיים במשחקים ביוון, ובמשחק הראשון הוא הפגין יכולת טובה והבקיע 4 שערים. 

 

המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי יצאו למשימה בקוסובו עם סגל שכולל את השוערים דן טפר ומושיקו אלימלך. שחקני הפינות (LW) – גיל פומרנץ ועוז חממי, (RW) – עמית סטלמן, טל הרשקוביץ וגל. מקשרים (LB) – ניבו לוי, אדיר כהן ורם טורקניץ. (RB) – דניאל מוסינדי ורותם סגל. מרכזים: חן פומרנץ ויובל גררה. פיבוטים ושחקני ציר הגנה: דניאל שקלים, יוסי אפו, עומר גרא, שניר נציה.

 

מתוכם יכללו 16 במשחק הערב (יוסי אפו ורותם סגל לא נכללו בסגל הסופי), כאשר השינויים ביחס למשחק האחרון מול פולין הם שאופיר כהן, ירמי סידי, שרון שלם שלא היו כשירים לגמרי, והשוער יהב שמיר - לא נכללים הפעם.

 

המאמן בוטנקו אמר: "ההכנה ביוון בסך הכל הייתה טובה. חידדנו כמה דברים במשחקים מול נבחרת יוון, ונערכנו טקטית לקראת מה שמצפה לנו בקוסובו. אנחנו ממוקדים במה שצפוי לנו ביום רביעי, וזה לא הולך להיות פשוט, בטח מול הקהל הביתי שלהם. הרצון כמובן הוא להשיג ניצחון ועוד שתי נקודות שיקדמו אותנו בקמפיין. לאחר מכן, נעשה את ההתאמות והחישובים למשחק שייערך בתל אביב".

 

כאמור, נבחרת ישראל פתחה את בית המוקדמות עם הפסד בגרמניה - 37:21, וניצחון מפתיע על פולין - 24:25. קוסובו לעומת זאת מדורגת במקום האחרון בבית, ונוצחה בפולין (37:13) ומול גרמניה (30:14).

 

הסגל של קוסובו למשחק הערב מבוסס ברובו על שחקנים ששיחקו במשחקים מול גרמניה ופולין, שמרביתם משחקים בליגה המקומית, אבל נעשו בו מספר שינויים בהם צירופם של שחקנים שלא הופיעו במשחקים הקודמים - הפיבוט לואיג'י קונה שמשחק בוינטרטור שבשוייץ, המרכז אנדריט עבדולאי שמשחק ברימבו השבדית, המרכז ואלון דאדיי מקרוזלינגן שבשוייץ, המקשר אניס קבאשי מלנדשוט שבגרמניה, ושחקן הפינה גאשי בקשים מלינדסברג השבדית.

 

במקביל, פולין תארח ביום רביעי את גרמניה, ותתארח אצלה כבר בשבת. הדירוג בבית 1 כעת: 1. גרמניה עם 4 נק' (+32 יחס שערים). 2. פולין - 2 נק' (+23). 3. ישראל - 2 נק' (-15). 4. קוסובו - ללא נקודות (40-).

 

אלו המועדים של המשחקים גם בבתים המקבילים, ובסיום ששת המחזורים יעפילו לאליפות אירופה 20 נבחרות – שתי הראשונות ב-8 בתי המוקדמות (16 בסך הכל), ועוד 4 נבחרות עם הניקוד המוביל, שיסיימו במקום השלישי, מבין 8 הבתים.

 

על פי הרגולציה של הקמפיין, בסופו, הנקודות מהמפגשים מול הנבחרת שתסיים אחרונה בבית לא יכללו בחישוב הסופי, כך שאם הנבחרת תנצח את קוסובו – היא כבר מבטיחה את המקום השלישי, וכמובן תוכל להתמודד על המקומות הראשונים, אבל הנקודות מהמפגשים מול קוסובו לא ייחשבו. כך גם בבתים המקבילים.

 

שני מחזורי הסיום מזמנים לנבחרת ישראל מפגשים מסקרנים וקובעים – מול נבחרת גרמניה ב-12 ביוני בהיכל קבוצת שלמה בת"א, ו-4 ימים לאחר מכן בארנה בפלוק שבפולין.

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים