YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
שוורים מול טייגרים
מכבי ראשל"צ דוהרת לעבר זכייה בגביע, אבל נס ציונה לא מוותרת. בפעם האחרונה שהן נפגשו בחצי הגמר לפני שלוש שנים - הכתומים כמעט והפתיעו את הצהובים במשחק שהוכרע בהארכה. לקראת חצי הגמר השני - עומרי מימון וסער פרנקל - במשחק מקדים
 
     
  תאריך: 29/1/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: חן קלדרון, הדר ואן קולא, גבי אלאלוף   |   ארכיון ליגות  
     
 

מכבי סרוגו ראשל"צ היא המוליכה הגאה בליגת ווינר, וגם הקבוצה המעוטרת מבין אלו שמגיעות למעמד חצי הגמר. על פניו, בטח שהפועל ראשל"צ לא בסביבה, יש לה הזדמנות ללכת עד הסוף ולשבור שנים של בצורת, ובכלל חוסר הצלחה במעמדי הגמר מאז עברו לפני 4 שנים להתקיים בהיכל קבוצת שלמה בת"א.

 

אבל כדאי ואף מומלץ לספור את א.כ נס ציונה. היא בעונה טובה בצמרת. היא מאמינה בעצמה, ואם מביטים על היסטוריית המפגשים מול הצהובים בגביע – היא סיפקה פייט אמיתי, וזה קרה לא מזמן.

 

המפגש הקודם בין נס ציונה למכבי ראשל"צ בחצי הגמר סיפק דרמה גדולה. צילום ארכיון: גבי אלאלוף

 

 

מכאן, המבט הוא לחצי הגמר השני הערב – בין א.כ נס ציונה לבין מכבי סרוגו ראשל"צ (20:30 - היכל קבוצת שלמה בת"א, שידור ישיר בערוץ הספורט).

 

בפעם האחרונה שה'טייגרים' מנס ציונה הגיעו לחצי גמר הגביע כמעט ונרשמה הפתעת ענק. זה היה כאמור בפברואר 2016, בהיכל קבוצת שלמה, עת שנס ציונה נוצחה מול מכבי ראשל"צ 36:35 לאחר ההארכה ודרמה גדולה.

 

בחזרה לעונה הנוכחית – החבורה הנפלאה של עומרי מימון, שמדורגת במקום הרביעי אחרי 4 מחזורים בסיבוב השני, העפילה לחצי הגמר לאחר שניצחה את את אס"א ת"א מהליגה הלאומית - 19:39, ואת מ.כ באר שבע 25:28.

 

נס ציונה אומנם לא בעלת מסורת יוצאת דופן בגביע. רגע השיא שלה היה בעונת 2003-4, עת שהגיעה למשחק הגמר (גברה בדרך על הפועל ראשל"צ). נס ציונה, שהודרכה אז ע"י גלעד מאור, הפסידה בפינאלה ל...מכבי ראשל"צ, דווקא בעונה שהכתומים ניצחו את הצהובים במסגרת הליגה. פעמיים.

 

 

למרות זאת, יש לה שחקנים מנוסים במעמדים האלו: אורן מאירוביץ היה בחצי הגמר כבר עם קרית מוצקין, ניבו לוי פעמיים עם מכבי ת"א ורמה"ש. דדי פרץ ושלומי צייטלר עם אשדוד. כמובן הקפטן עמית כהן, ואחד – ותיק ומיוחד - ברק פריד שיחק באותו גמר לפני 15 שנה, כשחקן צעיר, וכמחליפו של שחר הבר.

 

נס ציונה תזדקק להתעלות כמובן מצד שוערה המצטיין, אורן מאירוביץ', וכמובן ליכולת טובה ופוריה מניבו לוי, שסוחב פציעה, שחר לוין, אליס ממיץ ודדי פרץ.

 

המאמן עומרי מימון: "יחסי הכוחות ברורים – אף אחד לא נותן לנו סיכוי, ואני אחדד מדברים על 10:90 באחוזים. מכבי ראשל"צ קבוצה נהדרת, שלא הפסידה באף משחק ליגה, בעלת רוטציה רחבה. אנחנו אומנם קבוצה טובה מאוד, אבל בסופו של דבר יש לנו 6-7 שחקנים שעליהם נופל העומס, והוא די גדול בתקופה האחרונה. אנחנו לא נוותר כל כך מהר. אנחנו צריכים לשחק מושלם, ולהביא אותם להיות ביום הפחות טוב – כך אולי 10 האחוזים יתממשו. היתרון היחיד שלנו, הוא שאנחנו מגיעים בלי לחץ, בזמן שכולם כבר מדברים על מי ישחק מול מכבי ראשל"צ בגמר".

 

מימון מוסיף: "אנחנו בסה"כ בעונה טובה, אבל היא די נזילה. כשהפסדנו לבאר שבע התחילו לתלות אותנו, ואז עבר שבוע וניצחנו את רחובות ואשדוד. סיכומים נעשה בסוף הדרך, אבל היעדים שלנו הם – מקום שלישי, ולהגיע ולתת פייט אמיתי בחצי הגמר. זה יהיה מאוד מרגש להגיע למעמד הזה. זו חוויה למועדון, למרבית השחקנים, וגם לי כמאמן. זה חשוב גם בטווח הארוך להתקדמות של המועדון, שרוצים להיות ב'טופ' 4 לפחות. התחלנו תהליך, בקצב שלנו. התבססנו על שחקני בית, ויש משהו מיוחד להגיע לחצי גמר גביע המדינה ולהיכל קבוצת שלמה עם סגל שבו 14 מהשחקנים גדלו במועדון".

 

עומרי מימון וסער פרנקל. צילום: הדר ואן קולא

 

מכבי סרוגו ראשל"צ – הפייבוריטית המובהקת לזכייה, וכדי לקטוע 5 עונות רצופות שבהן היא לא מצליחה לזכות בגביע המדינה – בראש ובראשונה היא צריכה לשבור את החוקים של עצמה – להגיע לגמר ולנצח בהיכל קבוצת שלמה בת"א.

 

הזכייה האחרונה כאמור הייתה במרץ 2014, בהיכל הספורט ברעננה, בתום ניצחון 23:27 על מכבי ת"א. מאז, מכבי ראשל"צ הגיעה ל-3 גמרים בהיכל קבוצת שלמה בת"א, ובכולם נוצחה מול יריבתה המושבעת הפועל ראשל"צ (28:25 בעונה שעברה, 29:27 בגמר 2016, ו-31:30 בגמר 2015). פעם נוספת, היא הודחה על ידי מכבי ת"א בחצי גמר 2017.

 

אולי זה גם סימן – כאשר הפועל ראשל"צ וגם מכבי ת"א לא באיזור, זה הזמן ללכת עד הסוף. הטוב, ולא המר.

 

הזכרנו בקטע הקודם, זה שעסקנו בנס ציונה, את אותו מפגש דרמטי מול הטייגרים לפני 3 שנים בחצי הגמר, ואת עמית סטלמן שמנע את ההדחה וכבש שער מנצח. הוא גם המוציא הראשי לפועל אצל הצהובים.

 

למכבי ראשל"צ יש יתרונות בולטים, בעיקר בעמדת הפיבוט ומרכז ההגנה עם ראסטקו סטויקוביץ, עומר גרא ושניר נציה. דן טפר ואלדר שיקלושי בכושר טוב (ואם מכבי ראשל"צ תזדקק תמיד יש את יוליאן סטראט הוותיק בהיכון), וכך היא גם פייבוריטית עם חבורה עמוסה בכישרון וכוללת את יואב נאמן (השחקן עם הכי הרבה הופעות במעמדי גמר מבין כל השחקנים הערב), איבן קראצי'ץ', מרקו מאטיץ', דניאל פרידמן, ולדי קופמן, ירמי סידי, רם טורקניץ, יוני רוזנטל, בר מסורי ורותם סגל.

 

המפגש האחרון בין הקבוצות היה בתום הסיבוב הראשון, עת שמכבי ראשל"צ ניצחה בנס ציונה 26:30. בדרך לחצי הגמר, הצהובים של סער פרנקל עברו בשלבים הקודמים את הפועל ר"ג ואת מכבי קרית מוצקין.

 

 

 

המאמן סער פרנקל: "עוד לא הגענו לגמר, וברור שאנחנו מכוונים לזכייה, וזה לא סוד שאנחנו קבוצה טובה העונה. מצד שני, נס ציונה מוכיחה שהיא קבוצה טובה וראויה, והניצחון על אשדוד היה החותמת לכך. המלחמה שלנו לדעתי היא קודם כל עם עצמנו, בכך שכולם כבר הכתירו אותנו. זה נחמד שמדברים עליך טוב, אבל נצטרך להוכיח במעמד הזה שהכל צודק ונכון.

 

"אין מקום לטעויות, ואנחנו נילחם כדי להצדיק את האשראי שמגיע לנו ואנחנו נהנים ממנו. אני לא מאמין באמונות טפלות, ושלא הלך לנו בהיכל קבוצת שלמה. להפסדים היו סיבות, בלי תירוצים, כשהיריבה הייתה טובה יותר. לכל עונה יש את הדינמיקה שלה, אבל בהחלט הגיע הזמן לתקן את הסטטיסטיקה באולם הכל כך ראוי הזה. אני מקווה שהקבוצות יביאו מספיק קהל כדי לכבד את האווירה. אני קורא בהזדמנות הזו לקהל של מכבי ראשל"צ להגיע בהמוניו. האוהדים שמגיעים עד כה בהחלט נהנים העונה, ועוד קהל יעניק עוד זריקת אנרגיה ועוד דחיפה כדי שנוכל לשלוט ביתר קלות גם על המגרש".

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים