YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"הכדוריד הוא עולם קטן"
שני לוינקינד, מהשחקניות המעוטרות בכדוריד הנשים שלנו, משחקת בשנים האחרונות בנבחרת ארה"ב, מנהלת זוגיות עם מאמן הכושר של נבחרת ארה"ב גברים, שתתמודד בשבוע הבא מול נבחרת ישראל, ומשתפת בריאיון לאתר האיגוד על פרויקט הכדוריד שנבנה מעבר לים * "בזווית שלנו המפגש בין שתי הנבחרות מיוחד וכיפי"
 
     
  תאריך: 1/2/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: באדיבות:Santiago Russo - USA Team Handball   |   ארכיון ליגות  
     
 

זה התחיל בפנייה למודעה באינטרנט. נמשך במבחנים שנערכו באלבמה, וכך השתנו הקריירה ובמידה רבה חייה של שני לוינקינד, בעבר הפיבוט של נבחרת ישראל ומהשחקניות המעוטרות ביותר בכדוריד הנשים שלנו.

 

לצד היותה שחקנית נבחרת ארה"ב בשנים האחרונות, היא גם מנהלת זוגיות טרנס-אטלנטית עם המאמן הכושר של נבחרת הגברים האמריקאית בכדוריד – ניקולס מור.

 

כעת, במקביל להגעת נבחרת ארה"ב לישראל, לוינקינד תארח את בן זוגה בארץ. אגב, ההיכרות ביניהם נעשתה באמצעות חברים, שהם בני זוג שמשחקים בנבחרות הנשים והגברים של ארה"ב. גורל סביב הכדור.

 

עוד נחתום ברומן, ובכלל בשותפות של לוינקינד בהצלחת נבחרת הנשים בהעפלה למשחקי 'פאן-אמריקה'. לפני כן, היא שופכת אור על היריבה שתשחק בשבוע הבא בקרית מוצקין, באשדוד ובפ"ת.

 

"פרויקט הכדוריד בארה"ב התחיל לפני כחמש שנים, גם בבנים וגם בבנות, כשהמוקד היה באלבמה, והאופק הם המשחקים האולימפיים שיערכו ב-2028 בארה"ב. התקווה לפני כן היא ההעפלה לאליפות עולם, שכן האיגוד העולמי פועל לבצע שינויים בהקצאות ליבשת אמריקה", היא מדגישה.

 

נבחרת הגברים של ארה"ב, אחרי ניצחון במשחקי המוקדמות ל'פאן אמריקה'.
צילום באדיבות: USA Team Handball

 

"הפרויקט התחיל עם המאמן חאבייר גארסיה, ונמשך עם הגעת המאמן השבדי רוברט הנין, שהעלה את העסק דרגה. הגברים העפילו כמונו למשחקי 'פאן אמריקה' בקיץ האחרון, אחרי שהביסו את קנדה. נבנה שם סגל צעיר ומאוד מוכשר, עם גרעין מרכזי של שחקנים ממוצא אירופי, בעלי אזרחות אמריקאית. השחקן הכי מוכר בנבחרת הוא גרי היינס, אתלט שמתחרה גם במסגרת התוכנית 'נינג'ה גרמניה'. יש שם כמה חבר'ה אתלטיים, והם בתהליך בנייה".

 

לוינקינד מוסיפה: "לצד השחקנים האירופיים, אותרו שחקני מכללות, אתלטים, מענפי ספורט אחרים, ועובדים איתם על התאמה לכדוריד. המטרה היא לבסס כדוריד בארה"ב, שכמובן הוא לא ספורט פופלארי שם. כרגע, 90 אחוז משחקני הנבחרת הם ממוצא אירופי. רובם צעירים בסביבות גיל 21-22. לפני ההגעה לישראל, הם נפגשים בלוקסמבורג, ומקיימים שם אימונים, ואחרי שישחקו בישראל – הם ישובו לשם וישחקו. אני חושבת שהמשחקים האחרונים של 'הסגל האירופי' שלהם היו נגד שוייץ".

 

קיימות ליגות בארה"ב?

 

"יש לבנים, לבנות אין עדיין ליגה מסודרת, אבל יש טורניר לאומי בסוף כל שנה עם קבוצות מרחבי ארה"ב. אנחנו שומעות בשנה האחרונה שהאיגוד העולמי מעורב מאוד בקידום ופיתוח הכדוריד בארה"ב, והם מנסים מאוד לעזור. התקווה כפי שציינתי היא לחולל הפתעה במשחקי 'פאן אמריקה' שייערכו בלימה שבפרו, ולנסות להתקדם משם לטורניר עולמי. ברור שזה לא יהיה פשוט מול נבחרות כדוריד איכותיות מארגנטינה או מברזיל, אבל הרצון הוא להגיע בשנים הקרובות לאליפות עולם".

 

נבחרת הנשים של ארה"ב במהלך טורניר בדרום קוריאה

צילום באדיבות: USA Team Handball

 
 

איך בעצם התקשרת לכל הפרויקט? ואיך ההשתלבות שלך בנבחרת ארה"ב?

 

"הכדוריד הוא עולם קטן, ובמקרה נתקלתי בפרסום באינטרנט שהם מחפשים שחקניות. יצרתי קשר, המאמן שהיה צרפתי חזר אלי, וזימן אותי יחד עם עוד מספר שחקניות, חלקן הגיעו מענפי ספורט אחרים. הגעתי לשם למעשה לתחילת הפרויקט. בנו נבחרת לגמרי לא רעה, אבל היא לא הצליחה בהתחלה. לשמחתי, לא נזקקתי לתקופת ההקפאה, כי עברו 3 שנים מאז ששיחקתי בנבחרת ישראל ועד למשחק הראשון עם נבחרת ארה"ב. בהמשך, הנבחרת השתפרה מאוד. אני כרגע לא שחקנית שביעייה, אבל חלק אינטגרלי במשחק".

 

זו אומנם מוגדרת ארץ החלומות, ופרויקט הכדוריד צפוי לקפוץ מדרגה לקראת המשחקים האולימפיים שייערכו בלוס אנג'לס ב-2028, אבל בשלב זה – לוינקינד, למשל, כמו שחקניות אחרות, צריכות למצוא מקורות מימון, אפילו לתשלום סמלי לטיסות.

 

מה את לוקחת מהתקופה הזו עם הנבחרת האמריקאית?

 

"התנסות, היחשפות לאנשים מכל העולם, כולל ספורטאים אולימפיים אמריקאים שאנחנו פוגשים, ולגישה מאוד מיוחדת לספורט. התשוקה, ובכלל ההתייחסות שם היא מאוד שונה. כל פעם כשאנחנו עולות למגרש, יש תחושה שבאנו למלחמה. זה מתחיל בלתת הכל באימון, להוציא את המקסימום מכל תרגיל ומהלך, עד שנופלים מהרגליים. זו מחויבות, ופטריוטיות גדולה. הרצון לייצג את הדגל ולשיר את ההמנון האמריקאי הוא הכל מבחינתם".

 

לוינקינד במשחק מול נבחרת ברזיל.

צילום באדיבות: Santiago Russo - USA Team Handball

 

לוינקינד ממשיכה בלהט: "יש המון רגש במשחק. הבנות בוכות מהתרגשות אחרי ניצחונות, וזה די מגניב – בהתחשב בעובדה שהתחברה לה נבחרת עם שחקניות שמגיעות ממקומות שונים. כל אחת מביאה את הצבע שלה. יש אותי, יש שתי נורבגיות, דנית, שבדית, גרמניות, צרפתיות, איסלנדית. כולנו עם אזרחות אמריקאית, ויש כמובן את אלו שמתגוררות בארה"ב. הנבחרת כיום הרבה יותר מגובשת. הייתה שמחה גדולה אחרי ההעפלה ל'פאן אמריקה'".

 

ברמה הפיזית, ובטח בסגנון המשחק, זה שונה מאשר הכדוריד בישראל. איך את הופכת את החסרונות ליתרונות?

 

"תראה, בעולם אני נחשבת לפיבוט במימדים די קטנים. 1.68 מ', 60 וקצת קילו. יש שחקניות יותר מאסיביות ממני, אבל זה עזר לי לפתח סגנון משלי. בהתחלה הייתי בוכה באימונים, אבל למדתי להשתמש יותר נכון בתנועה, לשחק פחות גב לשער. עמידה קצת שונה. בארץ אני מסתדרת טוב, אבל בחו"ל זה יותר קשה. לכן, יותר תנועה, יותר חוכמת משחק- זה גובר על הצורך להשתמש בפיזיות כפיבוט".

 

לוינדקינד, במדי הדאבליטית ארזים ר"ג. מהשחקניות המעוטרות בכדוריד הנשים.
צילום: הדר ואן קולא

 

 

אחרי שנות משחק רבות, תארים רבים, בהם שושלת דאבלים עם בנות הרצליה, תואר כפול עם ארזים ר"ג בעונה שעברה, איך הליגה נראית בעיניך? יש התפתחות בכדוריד הנשים בשנים האחרונות?

 

"יש שינוי לטובה. יש אומנם כרגע 'חור' גדול בנבחרת הבוגרות, אבל אם מסתכלים קצת קדימה – הוא יתמלא ובשחקניות טובות שגדלות היום. התחושה היא שיש שינוי מאוד חיובי בנבחרות, ובעיקר בגילאים הצעירים. אני רואה בליגה שחקניות שהן נערות, שמפגינות ניצוצות. ילדות מדהימות, עם פוטנציאל וכישרון, עם גישה טובה ורצון להצליח. אני שומעת גם איך הן מדברות, וזה משהו מאוד חיובי שמגיע מהן, מהאגודות שמביאות גם זרות טובות יותר לליגה. יש כיוון וזה טוב".

 

אז מבלי להקשות, לטובת מי היא תהיה בשבוע הבא, והאם תקפוץ אחרי גול של נבחרת ישראל או ארה"ב, בחרנו לחתום את הריאיון בסיפור הזוגי.

 

"פגשתי את ניקולס בקיץ, כשהייתי במחנה אימונים עם הנבחרת האמריקאית. הוא עוד לא היה חלק מנבחרת הגברים, אבל הוא היה חבר טוב של שחקן נבחרת, ואני חברה טובה של בת הזוג, שמשחקת יחד איתי. כיום, הוא מאמן הכושר של נבחרת ארה"ב. הוא מסיים דוקטורט באלבמה. הוא כבר ביקר בארץ, ואנחנו נגיע לישראל חזרה מארה"ב. בזווית שלנו המפגש בין שתי הנבחרות בשבוע הבא הוא מיוחד וכיפי".

 

לוינקינד והחבר ניקולס מור, מאמן הכושר של נבחרת ארה"ב

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים