YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
המספרים מספרים - הסיבוב הראשון בליגת ווינר
מלכי השערים והשוערים, הפריצה של הצעירים המוכשרים והתמונה הסטטיסטית שמסכמת את הסיבוב הראשון שסיפק לנו תמונה מפתיעה בחלק התחתון, וגם בחלק העליון שנשלט ביד רמה על ידי מכבי ראשל"צ ואשדוד. ניפגש בסיבוב, השני (שיחל ב-18 בינואר)
 
     
  תאריך: 27/12/2018   |   כתב: אלון סגל, נתונים: וידיאו אנלסיס - נפתלי חזקיה   |   צילום: גבי אלאלוף   |   ארכיון ליגות  
     
 

זה היה סיבוב ראשון מוצלח למדי של מכבי ראשל"צ (מאזן ניצחונות מושלם), של הפועל אשדוד השנייה (מאזן 1:10), ומפתיע במידה רבה עבור מכבי קרית מוצקין, מ.כ באר שבע וגם הפועל קרית אונו.

 

הטייגרים מנס ציונה עשו את המצופה מהם, על אף שהקבוצה מופיעה עם זר יחיד, כאשר עירוני רחובות ובני הרצליה משלימות את הצמרת עם 12 נק' כמו לנס ציונה במקומות 4-6.

 

מנגד – הדאבליסטית הפועל ראשל"צ חותמת סיבוב מאכזב (עם 4 הפסדים), על אף נסיבות לא פשוטות של פציעות. לבטח א.ס רמת השרון, שהצהירה שתיאבק על התארים ומצאה את עצמה במאזן שלילי - 4 ניצחונות בלבד, תיקו ו-6 הפסדים). היא גם הקבוצה היחידה שביצעה חילוף מאמן (אסף לוי במקום ולאדן ג'ורדוביץ') עם סיום הסיבוב. לכך, אפשר לצרף את ההדחה מגביע המדינה של מחזיקת הגביע ושל רמה"ש כבר בשלב רבע הגמר.

 

המבט שלנו הוא כאמור על הליגה, ועל כמה מספרים שבלטו בסיכום הפרק הראשון של העונה (הסיבוב השני ייפתח ב-18 בינואר, ובסיומו יחלו משחקי ההכרעה בפליאוף).

 

לרשימת מלך השערים והשוערים של הסיבוב הראשון - לחצו

סיכום מבקיעים ושוערים בכלל הקבוצות - לחצו

*נתונים: וידיאו אנלסיס

 

 

גאבור לנגהאנס, מקשרה הגרמני של הפועל אשדוד, הוא המבקיע המצטיין של הסיבוב עם 81 כיבושים (והוא עשה זאת ב-64%). מדורג אחריו, המפציץ של באר שבע, מילוש בואישיץ'הסרבי, עם 76 שערים. בואישיץ' מדורג בצמרת המבקיעים אגב בכל השנים האחרונות, עת ששיחק בנס ציונה.

 

עמית סטלמן המבקיע הישראלי המוביל. צילום: חן קלדרון

 

המבקיע הישראלי המוביל הוא עמית סטלמןממכבי ראשל"צ עם 75, ואחריו מדורגים ברק עמר מקרית מוצקין ועדן גי'נג'י מחולון עם 72 שערים כ"א, וניבו לוי ושחר לוין מנס ציונה עם  69 ו-68 שערים בהתאמה. רסטקו סטויקובץ' ומארקו פאדזיץ' סוגרים את הרשימה עם 66 כ"א, כאשר הפיבוט של מכבי ראשל"צ מחזיק באחוזי ההבקעה הגבוהים בעשירייה (80 אחוז – וצריך לקחת בחשבון – שהם גבוהים גם בזכות כמות הפנדלים שבהם הוא מדייק).

 

ברק עמר - עונה נהדרת לו ולקרית מוצקין עד עתה. צילום: הדר ואן קולא

 

בגזרת השוערים – יהב שמיר, שוערה של נבחרת ישראל וסוגרת הטבלה הפועל ר"ג, מוביל עם 152 עצירות מ-410 זריקות - 37%. אחיו נמצא אורן מאירוביץ עם 149 עצירות מ-376 זריקות - 40 אחוז. שלישי טומיסלאב סטויקוביץ' מהפועל אשדוד עם 140 עצירות, ב-41 אחוז. דן טפר אומנם שמיני ברשימה, גם בשל העובדה שהוא חולק דקות רבות עם אלדר שיקלושי, אבל הוא מציג אחוז מרשים – 40 – עם 86 עצירות.

 

טולי ליבגוט הוותיק מדורג חמישי עם 114 עצירות ב-30 אחוז, ויש לו חלק חשוב בצבירת 6 הנקודות שהשיגה קרית אונו.

 

מי שמשלים את הרביעייה המובילה בעצירות הוא מוטי אנגל מהרצליה עם 132, כאשר הוא גם השוער שזורקים מולו הכי הרבה – 471 – והאחוז שלו הוא הנמוך ביותר בעשירייה המובילה – 28%. הרצליה, אגב, ממשיכה במגמה שלה מהעונה שעברה - היא אומנם מבקיעה המון 357 שערים (שני בליגה), אבל סופגת 370 – יותר מכל קבוצה בליגה.

 

סטויקוביץ. מחזיק באחוז העצירות הגבוה ביותר, כאשר קבוצתו אשדוד ספגה הכי מעט בליגה. צילום: גבי אלאלוף

 

 

​הכי הרבה, הכי מעט, הכי צמוד

 

 

כאמור, מכבי סרוגו ראשל"צ בהדרכת סער פרנקל הציגה סיבוב ראשון מושלם בניצחונות, והיא גם הקבוצה שכבשה הכי הרבה – 391 שערים (35.5 שערים בממוצע למשחק), והיא גם בעלת יחס השערים הגבוה בליגה – 101+.

 

הפועל אשדוד כאמור מדורגת שנייה, והיא הפסידה רק למכבי ראשל"צ, וללא ספק – החלק המשמעותי בהצלחה והשגת 10 ניצחונות הליגה הוא רף הספיגה הנמוך – 271 (24.6 שערים במשחק) – הנתון הטוב בליגה. הזכרנו, לשוער סטויקוביץ' מניות רבות יחד עם תום שם טוב, אבל זו עבודת צוות שמושגת בקו הגנתי איכותי וברור שמנהיגים אולג בוטנקו ועודד נאמן.

 

הרצליה מככבת בשנים האחרונות בתחום המספרים, והיא ממשיכה בעוד מסורת. כמלכת התיקו. היו לה כבר עונות עם 5 ו-6 תוצאות שיוויון, והיא מתנהלת עד כה בקצב הזה, וגם כזו שמשחקה נכבשו הכי הרבה שערים. זה קרה ב-40:40, בדרבי השרון מול רמת השרון (הרצליה חתומה על עוד שיוויון רב שערים – 36:36 מול חולון).

 

הקבוצה שהבקיעה הכי הרבה שערים במשחק אחד היא נס ציונה, ב-28:42 בבאר שבע במחזור הפתיחה. מה שהופך את באר שבע לזו שגם ספגה הכי הרבה במשחק אחד, ולמרות זאת – בהמשך כשגל הרשקוביץ הצטרף אליה הוא תרם לה רבות בשער (מסיים את הסיבוב עם 97 עצירות ב-29 אחוז).

 

במחזור הרביעי הושגו הכי הרבה תוצאות צמודות (ה-21:22 של הפועל קרית אונו על הפועל ר"ג, ה-33:34 של חולון בנס ציונה, וה-40:40 בדרבי השרון). במחזור השביעי זכינו לשני משחקים שהוכרעו על חודו של שער (רחובות ניצחה בחולון 25:26, באר שבע ניצחה ברמת השרון – 25:24).

 

ההפתעה של הסיבוב – הפועל ר"ג הייתה הראשונה שהנחילה להפועל ראשל"צ הדאבליסטית הפסד, והוא היה גם הניצחון היחיד שלה. כמובן, מ.כ באר שבע חגגה ניצחון חוץ מפתיע למדי ברמת השרון, במשחק מוקדם למחזור השביעי שהכניס את הקבוצה מהשרון לסחרור.

 

המהפך של הסיבוב - באר שבע. צילום: יגאל ברמן

 

המהפך – מ.כ באר שבע, העולה החדשה, פתחה את העונה עם 5 הפסדים רצופים, בהם 3 משחקים שאותם סיימה בהפרשים דו-סיפרתיים, ומאז הצטרפות הסרבי סטפן צ'יריץ' היא השיגה 4 ניצחונות ב-6 המשחקים האחרונים של הסיבוב. זה בהחלט נתון מעניין כאשר לפני פתיחת העונה היו מי שסימנו את באר שבע ואת קרית מוצקין (השיגה 9 נקודות) כמועמדות מובילות לרדת ליגה.

 

אגב, במבט נוסף לעבר התחתית, בין כמה קבוצות שלא הצליחו לעבור את רף 300 הכיבושים, נמצאת חולון במקום הלפני האחרון והיא דווקא כבשה לא מעט – 319. התחושה היא שלמרות שצברה 5 נקודות, היא הייתה יכולה להיות במקום לגמרי אחר, כאשר היא איבדה לא מעט נקודות במשחקים שבהם נוצחה בהפרש של שערי-שניים.

 

דור פרץ

 

דור חדש פורץ בליגה, והוא מבין בוגרי נבחרות הנוער והעתודה שהשתתפו בקיץ האחרון באליפויות אירופה. שימו לב לרשימה הבאה. אמיר שניידר מרחובות, בוגר הנוער – עם 57 כיבושים בסיבוב הראשון ב-70 אחוזים. עוד בוגר הנוער – דניאל מוסינדי מחולון עם 21 כיבושים.

 

אמיר שניידר מרחובות - 57 שערים לשחקן נבחרת הנוער. צילום הדר ואן קולא

 

מבין שחקני העתודה – צח מלול מבאר שבע עם 51 שערים (ב-58%). שון סלס עם סיבוב ראשון משמעותי מאוד, שבו החל לפרוץ ולהפוך לשחקן מוביל במקביל לפציעה של נובאק בוסקוביץ. סלס כבש 32 שערים, ואם לוקחים את הממוצע על פני סיבוב שלם – הוא יכול היה להגיע לכמות כיבושים כפולה. בהפועל ראשל"צ זה היה סיבוב שבו בלטו הצעירים (נדב ניזרי מסיים עם 27 שערים, איתי סורקיס עם 14, רותם בר 12).

 

שניר נציה עשה התקדמות יפה, ולצד התבלטות בחלק ההגנתי של מכבי ראשל"צ, הוא תרם 16 שערים. עוד מספרים בולטים לשחקני הדור הצעיר – לביא רייך מרחובות עם 27 שערים. אביעד בן זימן וליאור גורמן מחולון עם 20 ו-18 כיבושים בהתאמה. בהפועל ר"ג זה אפילו בולט עוד יותר – תומר בודנהיימר, קפטן נבחרת העתודה היוצאת – עם 51 שערים. איתמר דהן עם 31.

 

כמובן נציין את צמד הכהנים - אופיר כהן מרחובות, ואדיר כהן מאשדוד - שאת הפריצה החלו כבר בעונות הקודמות, ואת הסיבוב הראשון הם סיימו עם 36 ו-27 שערים, בהתאמה.

 

יש כמובן חבר'ה שמעט יותר מבוגרים, ועשו סיבוב נהדר בתחום הזה – כמו חן ליבגוט שכבש 41 שערים עבור חולון. סרגיי נוסקוב עם 53 שערים עבור קרית מוצקין.

 

אם ציינו בקטגוריה של המהפך את באר שבע וצ'יריץ' (שתרם 34 כיבושים מאז שהצטרף), המכה בסיבוב הראשון שאולי השפיעה יותר מכל הייתה הפציעה של נובאק בוסקוביץ'. עד לאמצע הסיבוב הוא היה הכינור הראשי בהפועל ראשל"צ (כבש  50 שערים), אבל האדומים נאלצו לתמרן בלעדיו למעשה מאז הדרבי הראשוני במחזור ה-8 – וזה היה משמעותי מאוד, לצד הפציעות האחרות.

 

ניפגש בסיבוב, השני

 

מחזור הפתיחה של הסיבוב השני הוא כאמור ב-18 בינואר: מכבי ראשל"צ תתארח בקרית מוצקין. נס ציונה תארח את מ.כ באר שבע. בני הרצליה את עירוני רחובות. הפועל קרית אונו את הפועל אשדוד. הפועל ראשל"צ תפגוש את חולון, ורמת גן תתמודד מול רמה"ש במשחק בכורה של אסף לוי על הקווים.

מהצעירים המבטיחים - דניאל מוסינדי מחולון. צילום: הדר ואן קולא

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים