YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
פולין מגיעה לתל אביב
לפני שלוש שנים היא זכתה במדליית הארד באליפות העולם, ומאז הספיקה לעשות מהפכה בסגל - שחלק ניכר מהשחקנים מופיע בליגה הגרמנית, ופיבוט אחד, ענק תרתי משמע, משחק בברצלונה. וזה לא הכל. דין אלמס עושה היכרות עם פולין, וזה ממש לא הזמן לבדיחות. בקיצור, תגיעו ביום ראשון להיכל קבוצת שלמה, כי הנבחרת שלנו זקוקה לתמיכה
 
     
  תאריך: 21/10/2018   |   כתב: דין אלמס   |   צילום: איגוד הכדוריד בפולין   |   ארכיון ליגות  
     
 

ביום ראשון (19:30, היכל קבוצת שלמה בת"א) נבחרת ישראל תארח את את פולין, זו שפתחה את קמפיין מוקדמות יורו 2020 עם ניצחון במפגש ביתי מול נבחרת קוסובו - 13:37.

 

אין ספק כי להוציא את קוסובו מדרג 4, נבחרת הכחול-לבן הוגרלה לבית קשה במיוחד עם גרמניה מדרג 1 ופולין מדרג 2. אם לא מספיקה העובדה שפולין המתחדשת הגיעה מדרג 2 אז נקבל פולנים רעבים במיוחד.
 
 
זאת לאחר שבמוקדמות אליפות העולם, דנמרק וגרמניה 2019, בשל רצף כישלונות של דור השחקנים השבע הקודם, נאלצו להשתתף כבר בשלב המוקדמות הראשון (עליו דילגה ישראל). אם לא די גם בכך, אז תוצאת תיקו מול מארחת שלב המוקדמות הזה, פורטוגל, גם הובילה להדחתם בהפרש שערים.
 
 
נבחרת פולין, בהנהגת המאמן פיוטר פרזיבצקי, רוצה להוכיח שהיא בדרכה להחזיר עטרה ליושנה בתור סגנית אלופת העולם מ-2007. המאמן שבתור שחקן שיחק, בין היתר, בקיילצה ובקיל, מביא תשוקה ורעב בגיל 46 בלבד וללא תארים בתור מאמן, בנוסף לניסיון רב להתמודד עם לחץ של הרמות הגבוהות בתור שחקן.
 
 
באורח פלא, שני שחקנים שצפויים להלהיב את אוהדי הכדוריד הם שני הצעירים בסגל: הקיצוני השמאלי של הדאבליסטית הפולנית, ויוה קיילצה, ארקאדיוש מוריטו, שמחזיק בגיל 21 בלבד כבר ב-29 הופעות בנבחרת. אשתקד, בליגת האלופות, בעונת הבכורה שלו, הוא כבש 15 שערים. העונה הוא הספיק לכבוש בחמשת מחזורי ליגת האלופות כמות דומה, כולל שבעה שערים בניצחון 31:33 מול אלופת שבדיה, קריסטיאנסטאד.
 
 
 
השני, מאצ'יי מאידז'ינסקי, יגיע בהופעתו השנייה בשורות הנבחרת לישראל, ומדובר במקשרה הימני בן ה-22 של הפתעת העונה בבונדסליגה, ברגישר. בגיל 19 בלבד הוא הגיע להמבורג, אך בתום חצי שנה היא פשטה רגל והוא המשיך לברגישר. בתשעה משחקים העונה בבונדסליגה הוא כבש 20 שערים, כולם מהשדה.
 
 
 
הכוכב הגדול (תרתי משמע...) הוא ללא צל של ספק קאמיל סיפז'אק, הפיבוט הענק (2.06 מטר, 120 ק"ג) של הטרבליסטית הספרדית, ברצלונה. עד גיל 27 הוא הספיק להוביל את נבחרתו למדליית ארד באליפות העולם, קטאר 2015. במשחק על המקום השלישי מול ספרד, סיפז'אק כבש את שער הניצחון בתום ההארכה.
 
 
 
 
השער הפולני ועמדות המקשר השמאלי והמרכז, בניגוד ליתר עמדות המגרש, לא שופעות עומק. אמנם השוער המוביל, פיוטר ויזומירסקי, רווי הצלחות בגיל 30 ואחת מהסיבות שלמגו נותרה במרכז הבונדסליגה בעונות האחרונות, אבל אותו יצטרכו לגבות שני שוערים מקבוצות בינוניות במושגים פולניים: מטיוש קורנצקי מגורניק זברזה ואדם מאלחר מגווארדיה אופולה.
 
 
את עמדת המקשרים השמאליים מילאו עם פאבל קרופה מספורטובה, אנטוני לאנגובסקי מקבוצת ה-EHF, גווארדיה אופולה, ואילו את המרכז יתפסו בצוותא אדריאן קונדראטיוק מוויברזזה גדאנסק ומיחאי פוטוצני מקוויזדין.
 
 
מהבונדסליגה השנייה יגיעו שני נציגים לישראל: הפיבוט, פטריק וואלצאק מלובקה, והמקשר השמאלי, פאבל גנדה מלובק/שווארטאו. כולל השוער ויזומירסקי, ובניגוד לעבר, הבונדסליגה מספקת לנבחרת פולין שלושה שחקנים בלבד, אבל משמעותיים יש לציין: המקשר השמאלי, פיוטר חראפובסקי מהמדורגת שנייה, מגדבורג, והפיבוט, מאצ'יי גבאלה מלייפציג, שבתחילת דרכו בנו על כך שיהיה ממובילי הנבחרת, אולם בגיל 24 נחשב לאכזבה.
 
 
שינוי מגמה נוסף, ביחס לעבר, הוא שהפולנים לא "שוטפים" את ליגת האלופות. בנבחרת משחקים גם המקשר הימני, פאבל פאצ'קובסקי, שלוקח חלק בפתיחת העונה הגרועה של הדאבליסטית האוקראינית, מוטור זפורוז'יה, ושני הקיצוניים של סגנית אלופת פולין, ויסלה פלוצק, הימני ביד, פרמיסלאב קראייבסקי, והשמאלי ביד, מיחאי דאשק.
 
 
העובדה שהדאבליסטית הפולנית, ויוה קיילצה, מספקת לנבחרת את מוריטו בלבד מדברת בעד עצמה. הליגיונר היחיד שיגיע מהליגה הצרפתית הוא מקשרה הימני של המדורגת לפני אחרונה, טולוז, ראפאי פרזיבלסקי.
 
 
אם כך, אין ספק כי מגיעה נבחרת משופעת בכוכבי כדוריד - ברמה שלא מגיעה לישראל מדי יום, אך אין ספק שעם היכל קבוצת שלמה מלא ואווירה נהדרת - ניתן להפתיע. מדובר במשחק חשוב במיוחד גם עבור המוקדמות של אליפות אירופה 2022, אז הגיעו בהמוניכם/ן!
 
 
 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
דבר היו"ר
מבנה האיגוד
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים