YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
רולאנדו - המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות
היום הושג סיכום עם מאמן נבחרת פורטוגל לשעבר, ומי שהדריך, פיתח וקידם את הנבחרות הצעירות בארצו. הוא יתווה את הדרך המקצועית מהגילאים הצעירים ועד לנבחרת העתודה, במטרה לשפר, לפתח ולהרחיב את בסיס הפירמידה בגילאים הצעירים
 
     
  תאריך: 25/6/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: מתוך הטוויטר   |   ארכיון ליגות  
     
 

רולאנדו פרייטאס (53), מאמן נבחרות פורטוגל לשעבר, ישמש כמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות של ישראל בכדוריד, במסגרת הפרויקט הלאומי. פרייטאס סיכם היום את תנאיו עם איגוד הכדוריד, ויחבור בקרוב לפעילות עם הנבחרות הצעירות של ישראל שיתחרו הקיץ במסגרת אליפויות אירופה – עד גיל 20 ועד גיל 18.

 

מדובר בתפקיד חדש, ומטרתו היא שדמות מקצועי בכירה ובעלת ניסיון תוביל מתווה מקצועי וניהולי אחיד, שייושם בעבודה עם המאמנים והנבחרות מגילאי ילדים ועד לעתודה. במקביל, לשפר את הרמה המקצועית ולהרחיב את בסיס הפרימידה של הכדוריד הישראלי בגילאים הצעירים, בנבחרות ובפרויקטים הנלווים. 

 

פרייטאס היה לפני כשבועיים בארץ ונפגש עם הוועדה המקצועית באיגוד. הוא הרשים בחזון שהציג, ובכלל ברזומה העשיר שלו. בנוסף, התקבלו עליו המלצות חמות מאנשי מקצוע בכירים.

 


פרייטאס, במפגש מול נבחרת ישראל, בנובמבר 2015

 

כאמור הוא הדריך את הנבחרת הלאומית של פורטוגל בין 2012 ל-2016, בין היתר הוביל אותה לניצחון מרשים בת"א על נבחרת ישראל במוקדמות אליפות העולם. הוא הוביל את פורטוגל לזכייה באוניברסיאדה, ורשם לאורך מספר שנים סדרה של הופעות עם הנבחרות עד גיל 20 ועד גיל 21 של פורטוגל באליפויות אירופה והעולם (רשם כ-200 משחקים בינלאומיים כמאמן נבחרת הבוגרים והצעירות).

 

בנוסף לכך הוא עבד במסגרת ההתאחדות בפורטוגל בניהול מקצועי וגם שימש כמרצה מטעמה. רולאנדו בעל תואר אקדמי - במדעי הספורט ופיזיולוגיה, והשפה העברית עשויה להיות השפה השישית שהוא דובר.

 

רולאנדו אמר: "אני מאוד שמח על הזכות ועל הבחירה לעבוד עם איגוד הכדוריד בישראל. אחריות גדולה נלווית לאמון שלכם בי. עתיד הכדוריד הישראלי הוא לא רק מה מאיפה אנחנו לומדים, אלא חזון חדש שאנחנו יוצרים בכל יום, בהתנהגות, במחויבות ובתקשורת בינינו. אני מקווה שאוכל להנחות את המחשבות של כולם לתמוך ברעיונות, ולעזור אחד לשני לראות מעבר לגבולות שלנו. אני משוכנע שהמוטיבציה שלי היא המפתח בהצלחה במסע החדש הזה".  

 

"שינוי גישה, השקעה בדורות הבאים שגדלים"

 

יו"ר הוועדה המקצועית, דודי פלח: "בוועדה המקצועית ובהנהלת האיגוד החלטנו לעבור להשקעה בדורות הבאים שגדלים, על מנת לייצר את השחקנים המתאימים כדי להתחרות ולהגיע לאליפויות הנחשבות בעולם. מתוך כך, בהמלצת הוועדה המייעצת שמורכבת מאנשי מקצוע מנוסים, בינינו פרופיל של מנהל מקצועי. חיפשנו דמות עם ניסיון רב בנבחרות צעירות, בניהול של מערכות כלל ארציות, תחת איגוד, ואחרי שבחנו 12 מועמדים – 3 הגיעו לקו הגמר – מתוכם ראיינו שניים (המועמד הנוסף היה הנורבגי בנט דל – א.ס) שהגיעו לארץ.

 

"הבחירה הייתה ברולאנדו, אחרי שיחות וחוות דעת מאנשי מקצוע שעבדו ומכירים אותו. הוא מביא עימו ניסיון מוכח בניהול מערכות שכאלו ותהליכים של פיתוח דורות צעירים בפורטוגל, מדינה שבפרופיל הכדוריד שלה די דומה לשלנו. העובדה היא שהוא קידם את הכדוריד שם, ואנחנו מצפים שיעשה זאת גם כאן – עם שיטה ברורה מגיל צעיר, הובלה מקצועית וגם ברמה הטכנית של מעקב וניהול המאמנים. אנו מאחלים לו הצלחה ושמחים שהוא מצטרף".

 

יו"ר איגוד הכדוריד, מיקו צרפתי: "אנחנו רואים במהלך הזה כשינוי גישה של הענף, וכזה שיוביל להמשך צמיחת הפרויקט הלאומי, פיתוח שחקנים צעירים ונבחרות ישראל. הקיץ אנחנו ניצבים בפני אתגר חשוב עם הופעה של שתי נבחרות צעירות באליפויות אירופה, וכאיגוד יחד עם כל הגורמים התומכים בפרויקט - אנחנו פועלים לעשות קפיצת מדרגה נוספת. המינוי של רולאנדו הוא תהליך שהחל בהמלצת הגורמים המקצועיים המייעצים לוועדה המקצועית, ונמשך תוך בחינה מדוקדקת של הדברים. בחרנו באיש מקצוע מהשורה הראשונה, שמביא איתו ניסיון רב ויכולות מוכחות. אנו נעניק לו את כל הכלים שעומדים לרשותנו על מנת שיצליח במשימה החשובה לעתיד הכדוריד הישראלי".

 

אנו מאחלים לפרייטאס הצלחה! !nós desejamos-lhe sucesso


ממפגש נבחרות העתודה והנוער - צילום: הדר ואן קולא

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים