YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"מרגיש שקיבלתי החלטה נכונה להתמקד באימון"
אחד הטרנדים הקיץ הוא מעבר של שחקנים פעילים היישר למשרות אימון ראשיות במועדונים שלהם. לניסים פלח (בכותרת) זה קרה בחולון (ולאמיר דן בקרית אונו) * "האתגר שלנו גדול", מסביר פלח, שזכה בשבת האחרונה בגביע המדינה עם קבוצת הנערים של חולון, ומוביל את קבוצת הנוער של חולון במאבק על אליפות המדינה * ריאיון
 
     
  תאריך: 30/5/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

אחד הטרנדים של הקיץ הנוכחי - הוא מעבר של שחקנים פעילים ישירות לעמדות אימון, במועדונים שבהם גדלו ושיחקו לאורך שנים. זה קרה עם ניסים פלח, שאחרי למעלה מעשור וחצי של משחק - ועונות שבהן שימש כקפטן מ.כ חולון (הייתה לו גם גיחה קצרה לרמה"ש) - הוא מונה למאמן הקבוצה בעונה הבאה.

 

פלח, ששילב כבר בעונה הנוכחית ובהצלחה רבה את אימון קבוצת הנוער של המועדון (הוביל אותה לגמר הפליאוף), קבוצת הנערים (עימה זכה בשבת בגביע המדינה), ואת אימון קבוצת התיכון של קציר חולון (הוביל אותה למקום השלישי באליפות העולם לתיכונים בקטאר ולזכייה באליפות התיכונים בארץ) - פורש ממשחק בגיל 30 ויתמקד באימון. זה לא תחום אגב שזר לו, שכן הוא הדריך במחלקת הנוער של המועדון ב-8 השנים האחרונות במקביל לקריירת המשחק, ובעונה שעברה אף זכה בדאבל עם קבוצת הנערים.

 

כאמור,  הוא יחליף בתפקיד המאמן הראשי בחולון את עומרי מימון, שאחרי שנתיים מוצלחות שבהן הוביל את הקבוצה אל הפליאוף העליון - הוא עובר להדריך בא.כ נס ציונה.

 


פלח - ההחלטה לפרוש ולהתמקד באימון הבשילה בשנה האחרונה. צילום ארכיון יועד כהן

 

עבור חולון מדובר בסוג של סיום עידן, שכן לא רק פלח לא יתרוצץ על הקווים. השוער הוותיק והנהדר טולי ליבגוט עזב וישחק בעונה הבאה בהפועל קרית אונו מהליגה הלאומית, שאותה יאמן אמיר דן - עוד שחקן שעושה מעבר ישיר מקריירת משחק לאימון. דן שמשמש כעוזר מאמן נבחרת הנערים של ישראל, והדריך במחלקת הנוער של המועדון - קיבל את הצ'אנס לנסות ולהחזיר את קרית אונו אל הליגה הבכירה. הוא יעשה זאת לצידו של המנהל המקצועי אמיר דרוקר.

 

במבט לחולון, פלח יצטרך כאמור להתמודד עם שינויים נוספים (מתן פוטשניק שוקל פרישה מהמשחק), והמטרה המוצהרת היא לקדם את דור שחקני העתיד של המועדון שכולל את האחים ריף ורוי כהן, דניאל מוסינדי, אבירן יוסף, ליאור גורמן, אביעד בן זימן, אור כנעני, לצד מי שכבר הפך לוותיק יותר - עדן ג'ינג'י ובראל לנציאנו. ההחלטה הראשונה שכבר התקבלה היא שצמד הזרים הכי ותיק בליגה, ואולי בכל ענפי הספורט בארץ - הניגרים פטריק נאוו ופילייפ קאלו ימשיכו בחולון (בהתאמה) לעונה עשירית ושמינית!

 

פלח אמר: "האתגר גדול. המטרה היא להמשיך בדרך שעומרי מימון החל, לפתח את הצעירים וליצור המשכיות וזהות למועדון, ובמקביל להיאבק על מקום בפליאוף העליון. אני ארצה כמובן לשפר שחקנים צעירים, שכבר עבדתי איתם במחלקת הנוער ולקצור איתם את הפירות. לחולון תהיה קבוצה פייטרית, צעירה, ונרצה אפילו לעשות עוד צעד קדימה ביחס לשנתיים האחרונות. זה לא יהיה פשוט, אבל כפי שציינתי - זה האתגר. אנחנו מעבירים את המושכות משחקנים ותיקים כמו טולי ליבגוט ואני לעדן ג'ינג'חשוילי ולבראל לנציאנו. הם יהיו המנהיגים הבאים של הקבוצה, ויתר הצעירים יקבלו במה והזדמנויות רבות לאורך העונה. יש לנו מחלקת נוער מצוינת, והיא ערך מוסף למועדון ובכלל לכדוריד הישראלי - מתוך הראייה שאנחנו מפתחים שחקנים גם לנבחרות ישראל".

 

פלח הוסיף: "ההחלטה לפרוש ולהתמקד באימון הבשילה בשנה האחרונה. תחום האימון כאמור לא חדש עבורי, אבל בהחלט אפשר לומר שהתהליך הבשיל עם ההצלחות שבו עם התיכון ועם קבוצת הנוער. אני מרגיש שקיבלתי החלטה נכונה להתמקד באימון. איך אני מסכם את הקריירה שלי כשחקן? לדעתי, יכולתי להתפתח לשחקן טוב יותר, אבל ההחלטה שלי הייתה להשקיע בתא המשפחתי ובנוסף בתחום האימון. היו לי שנים טובות ומוצלחות בחולון, כולל זו האחרונה. זה מועדון שהיה ויישאר הבית שלי, ואני רוצה להודות לכל מי שתמך בי לאורך כל השנים שלי כשחקן".

 


מניף את גביע ברנר.  יכולתי להתפתח לשחקן טוב יותר. צילום: דוד פליגל

 

אתה הופך לאחד המאמנים הכי צעירים בתולדות ליגת העל.

 

"כן, רק בן 30, אבל דביר גולדשטיין, שאותו אני מעריך מאוד ועבדנו יחד - עשה זאת כבר בגיל 26 בהפועל פ"ת. אני לא חושב שלגיל יש משמעות גדולה מדי, בכל זאת עבדתי לאורך 8 שנים במחלקת הנוער במגוון תפקידי אימון. אני משוכנע שעם התמיכה מהמועדון, וכמובן עם הרוח הגבית של המשפחה שלי - אוכל להפיק מעצמי יותר בקריירת האימון. חובת ההוכחה עלי. אני מאוד מאמין בעצמי, בשחקנים ובקונספט של המועדון שלנו".

 

איך מתגברים על העזיבה של טולי ליבגוט.

 

"טולי מקצוען, ולשמחתי היו לשוערים הצעירים שלנו הזדמנויות לשאוב ממנו השראה. אני משוכנע שהוא תרם לאורון ברגיל ולאור כנעני, והם למדו ממנו, שאין קיצורי דרך בדרך להצלחה. טולי הוא מקצוען. הוא תרם רבות לחולון והוא שימש דוגמא לכלל שחקני המועדון וגם לי כמובן. בשמי, ובשם המועדון כולו, אנחנו מאחלים לו הצלחה, ומקווים שהשוערים הצעירים שלנו ימשיכו את הדרך שהוא הנחיל. הם יצטרכו לקחת כעת את ההזדמנות שהם קיבלו בשתי ידיים".

 

ולסיום - הקבוצה שלך, מחר, מארחת את המשחק השני בגמר הפליאוף לנוער מול מכבי ראשל"צ. לעשות מהפך בסדרה ולזכות באליפות נראה רחוק גם מהזווית שלך?

 

"אנחנו חושבים רק על המשחק השני. הובלנו במשחק הראשון בהפרש משמעותי, אבל הפסדנו בסיום בשער אחד. המטרה היחידה היא לנצח ולהשוות את הסדרה. מכבי ראשל"צ בעונה נהדרת. יש להם קבוצה איכותית, אבל גם לנו יש קבוצה שעוד לא אמרה את המילה האחרונה. לבטח, אנחנו ניאבק עד לשנייה האחרונה".

 

יו"ר חולון, טוביה יוגב: "המינוי של ניסים למאמן קבוצת הבוגרים הוא חלק ממדיניות המועדון שלנו. ניסים הוא סמל, הוא שימש שנים רבות כקפטן הקבוצה, ואנחנו משוכנעים שהוא גם יהיה מאמן ראוי ומוצלח. הוא עשה עבודה יוצאת מן הכלל במחלקת הנוער ובקידום קבוצת התיכון של קציר חולון, ואנחנו מאמינים שהוא יקצור בעתיד את פירות ההשקעה עם הדור הצעיר והמוכשר שלנו גם בקבוצת הבוגרים. מאיתנו, הוא יזכה למלוא התמיכה".

 


במעמד החתימה כמאמן ראשי - עם היו"ר טוביה יוגב (מימין) והמנהל משה מיכאלי

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים