YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
דאבל לחולון בגביע אחרי ניצחונות בגמרים של נערים ט' ו-י'
לא רק בנערות. קבוצות נערים ט' ונערים י' של מ.כ. חולון זכו בגביע המדינה בשני משחקי הגמר שנערכו אחד אחרי השני באולם הדר יוסף. בנערים ט' ניצחון נגד א.כ. נס-ציונה בתוצאה 34:32, ובנערים י' ניצחון נגד הפועל ראשל"צ בתוצאה 31:27. כל ארבע הקבוצות עדיין במירוץ לאליפות בפלייאוף הארצי, ובשבועיים הקרובים נדע אם הקבוצות מחולון יזכו בדאבל או שמא נראה זוכות בכתום/אדום.
 
     
  תאריך: 6/10/2017   |   כתב: ארד ירושלמי   |   צילום: ארד ירושלמי   |   ארכיון ליגות  
     
 

אנחנו כבר ביוני, אבל חגיגת הכדוריד עדיין נמשכת, הפעם עם שני משחקי גמרי גביע המדינה לנערים י' ונערים ט'. אולם הדר יוסף נעשה צבעוני מאד במהלך השבת עם שני משחקים מותחים ביותר בקרבות על התואר הנכסף, ובסופו של דבר שתי קבוצות סיימו כמחזיקות הגביע לעונת 2016/2017. שתיהן, איך לא, מגיעות ממועדון מ.כ. חולון, אחרי שכל הזוכות בגביע מהמגזר הנשי בליגות הצעירות היו גם כן קבוצות של חולון. יו"ר האיגוד טל לביא העניק את המדליות והגביעים.

 

הראשונות שעלו הן הקבוצות מכיתות ט', א.כ. נס-ציונה ומ.כ. חולון, כנראה שתי הקבוצות הטובות בארץ בגיל זה, אשר גם נלחמות עדיין על תואר האליפות וביום שלישי באולם קציר יתקיים משחק בין השתיים שעשוי להכריע את המאבק בפלייאוף הארצי.

 

קהל צבעוני מאד ביציעי הדר יוסף, עודדו ללא הפסקה. צילום: ארד ירושלמי

 

המשחק התחיל באופן צמוד ביותר, כאשר אף קבוצה לא הצליחה לברוח באף שלב של המחצית הראשונה. לנס-ציונה היו מספר הזדמנויות לפתוח פער, אך החטאות פנדל של אלירן זיסמן מנעו זאת. לוח התוצאות הראה 9:9 בדקה ה-20. זיסמן בסופו של דבר היה המצטיין במחצית עם שישה שערים, הרבה בזכות אסיסטים יפים של עומרי בוימן, ונס-ציונה עלתה ליתרון של שני שערים. אבל החולונים התעשתו וניצלו רכות בהגנה הכתומה בכדי להשוות את התוצאה, 14:14. בהמשך שער יפה של גונן מילר העלה את הכתומים ליתרון 15:14, אך שני שערים מהירים של רון פרידמן שעלה מהספסל, סידרו לחולון מהפך מעט לפני הבאזר, 15:16 לכחולים במחצית.

 

שחקני נס-ציונה פתחו את המחצית השנייה עם צמד מהיר של אופק מג'ר, ובהמשך עלו פעם נוספת ליתרון של שני שערים, 18:16. משלב זה השליטה הייתה של מ.כ. חולון למשך מספר דקות, וליאור עזריה העלה עם הידית הנפלאה שלו את קבוצתו ליתרון 20:23 (41'). הטייגרים הצעירים הצליחו להתאושש מההלם ולצמצם את ההפרש, 23:24, לאחר עוד צמד מהיר של אופק מג'ר. גונן מילר הצליח עם שני פנדלים להשוות ל-25:25 בדקה ה-48, והמתח היה בשיאו.

 

משחק מותח בין שתי הקבוצות המוכשרות. צילום: ארד ירושלמי

 

בדקות ההכרעה המשחק היה צמוד ללא בריחות. שער רדף שער, והצלת שוער בצד אחד הובילה להצלה בצד השני. איתי גינגולד הנס-ציוני והראל נהרדע החולוני הציגו יכולת שיא, ולוח התוצאות הראה 31:31 שתי דקות לסיום. שער של אור לוי העלה את חולון ל-31:32, ולאחר פסק זמן של כפיר דראי ניסו הכתומים להשוות, אבל אופק מג'ר פגע בהראל נהרדע, ובצד השני החולונים רצו לשער נוסף של אור לוי, 31:33 פחות מדקה לסיום. אופק מג'ר תיקן עם שער מה-9 במעבר, ו-14 שניות לסיום לקח ניסים פלח פסק זמן בכדי לשמור על הכדור. שחקני נס-ציונה לא הצליחו לחטוף את הכדור האחרון, ואור ממן כבש את השער הנועל, 32:34 לחולון.

 

כבשו לחולון: ליאור עזריה ואור לוי (3 פנדלים) 9 כ"א, אור ממן ואוראל חיים 5 כ"א, ירין מורדו 4, רון פרידמן 2. הראל נהרדע סיים עם 15 עצירות. כבשו לנס-ציונה: אלירן זיסמן 10, גונן מילר (3 פנדלים), ירין לוזון ואופק מג'ר 6 כ"א, עומרי בוימן 3, נעם גלעד 1. איתי גינגולד סיים עם 10 עצירות. שפטו- דודי לוין ודודי ינקו.

 

מלמעלה: יו"ר האיגוד טל לביא במעמד חלוקת המדליות, ומ.כ. חולון עם הגביע. צילומים: ארד ירושלמי

 

למשחק השני עלתה מ.כ. חולון של כיתות י', הפעם מול הקבוצה המקבילה מהפועל ראשל"צ. גם כאן שתי הקבוצות נאבקות על תואר האליפות בפלייאוף הארצי, אך טרם נפגשו, ושני המשחקים בפלייאוף ביניהן ייקבע את זהות האלופה.

 

אבל קודם היה עליהן לנצח בגמר הגביע. המשחק נפתח עם קצב מצוין של כדוריד, כאשר מ.כ. חולון הייתה הקבוצה הטובה יותר בפתיחה עם התקפות מסודרות טובות ויתרון 7:4 כעבור 13 דקות. דניאל מוסינדי הגדיל את ההפרש עד כדי 11:6, אבל האדומים התעשתו ורצו 0:3 בכדי לצמצם מעט את ההפרש. מתפרצת של עומר לוי קבעה 13:11, אבל דניאל מוסינדי המוכשר כבש את שערו השישי, ובהתקפה האחרונה הפציץ אמיר שניידר הראשל"צי לחיבורים בכדי להוריד את שתי הקבוצות להפסקה בתוצאה 14:12 לחולון.

 

משחק חם בהדר יוסף בין הקבוצות הטובות בישראל בגיל נערים י'. צילום: ארד ירושלמי

 

המחצית השנייה הייתה שקולה יותר, כאשר שחקני הפועל ראשל"צ, שלהזכיר היו בפיגור של חמישה שערים, הצליחו למצוא את השוויון עם שערים של נדב זורט, 15:15. לידור פסו כבש פעמיים בצד השני והעלה את קבוצתו ליתרון 19:17 (40'). הסטטוס קוו של שער-שניים יתרון לטובת חולון נשמר לדקות ארוכות, ובדקה ה-52 הראה לוח התוצאות 25:23. ההגנות של שתי הקבוצות הפסיקו לתפקד, ושתי הקבוצות מצאו את הרשת עם התקפות מהירות מאד.

 

עמית רייניסברג כבש שני שערים רצופים, אבל גל הורוביץ כבש צמד משלו, והתוצאה נשארה 2 שערים לחולון. הקבוצה של דביר גולדשטיין קיבלה הזדמנות להגדיל את ההפרש אחרי החטאה של האדומים, אבל זה לא צלח, ומאמן הפועל ג'וני אולייניק לקח פסק זמן 4 דקות לסיום בניסיון להרים את חניכיו כדי למצוא את השוויון. אבל מיד לאחר מכן המשחק נהיה אגרסיבי במיוחד, ועבירה חמורה של עמית בן-צבי מחולון על נדב זורט זיכתה אותו בכרטיס אדום ישיר, לא לפני שזורט עצמו קיבל אדום על התגרה שפתח בעקבות העבירה. כרטיס אדום ישיר נוסף התקפה לאחר מכן לעבר רום ברק של הפועל גרם לאדומים להיות בחיסרון מספרי, ואור לוי ודניאל מוסינדי ניצלו זאת בכדי לגמור את הסיפור עם שני שערים, 31:27 לחולון בסיום.

 

כבשו לחולון: דניאל מוסינדי 10, לידור פסו 8, אור לוי ועמית רייניסברג 5 כ"א, עמית בן-צבי 3. זיו קדן סיים עם 13 עצירות. כבשו להפועל ראשל"צ: נדב זורט 8, אמיר שניידר 6 (3 פנדלים), גל הורוביץ 4, רועי ליבגוט ורום ברק 3 כ"א, עומר לוי 2, דור דפנה 1. איתי שער סיים עם 8 עצירות. שפטו- אורן איטין ושלומי בראון.

 

מלמעלה: שחקני שתי הקבוצות לפני המשחק, האוהדים מעודדים, שחקני חולון מקבלים את המדליות מיו"ר האיגוד טל לביא, ולאחר מכן מניפים את הגביע. צילומים: ארד ירושלמי

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
דבר היו"ר
מבנה האיגוד
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
פרויקט 2024
וידיאו וסטטסטיקה ליגת ווינר סדירה 2016-17
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018


 
 
ספונסרים