YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
גמר גביע המדינה לנשים
הרצליה - ק. אונו. ירושלמי, הרצליה: "בכדוריד נשים יש הפתעות". בן יוסף, אונו: "נבוא להילחם בכל הכוח"
 
     
  תאריך: 23/2/2010   |   ארכיון מגזין  
     
 

ביום חמישי הקרוב, ה-25.2.10, ייערך משחק גמר גביע המדינה לנשים בכדוריד. שתי הקבוצות שהגיעו למעמד המחייב, לאחר מסע לא פשוט הן בני הרצליה, הדאבליסטית ומחזיקת הגביע הנוכחית והפועל קריית אונו, החמישית בליגה הלאומית.


המשחק ייערך בהיכל הספורט העירוני החדש בנס ציונה ויועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט החל מהשעה 19:30.


עד לגמר, הדיחה הרצליה את הקבוצות הבאות: הפועל פתח תקווה, מ.כ חולון והפועל ראשון לציון, כולן יריבותיה לצמרת הליגה.

קריית אונו עברה גם היא משוכות לא קלות: עירוני פתח תקווה, מכבי ראשון לציון וארזים ר"ג.


"אונו זו קבוצה שאנחנו תמיד באות מולה בדריכות", אומרת שוערת הרצליה, תמר ירושלמי. "זו קבוצה שכן אפשר להיכנס איתה למשחקים צמודים וכמה שזה יישמע קלישאי, גמר גביע זה באמת גמר גביע. אני מניחה שעל הנייר יש לנו יתרון, אבל זה שוב רק על הנייר ובכדוריד נשים יש הרבה הפתעות. אנחנו באות בדריכות מלאה כמו לכל משחק".

מה מתכון ההצלחה שלכן?

"בעיקר החברוּת. אנחנו חברות ממש ממש טובות, אנחנו משפחה. אנחנו מבלות ביחד, גם עם המאמן וגם בין השחקניות והשלד רץ כבר כמה שנים. הסוד הוא התלכיד הקבוצתי. אין דברים כאלה, כך גם שמעתי מקבוצות אחרות. כשאת נמצאת על המגרש עם החברות הטובות שלך, קל יותר לרצות לנצח, להילחם ולהקריב אחת בשביל השנייה. פשוט כיף לנו לשחק ביחד. אנחנו משחקות עם חיוך".

ומה יעשה להרצליה גביע רביעי בחמש שנים?

"הוא ייתן סוג של הוכחה למשהו שאמרתי בתחילת הדרך, לפני שמונה שנים: הכל הוא שאלה של חיבור הקבוצה ושילוב שחקניות צעירות. אנחנו קבוצה מאוד צעירה, אנחנו בונים מסורת. כשלקחנו אליפות ראשונה אמרתי שאנחנו בונים פה שושלת. רובן הגיעו מהילדות, משחקות שנים ביחד ולזה חיכינו כשהקבוצה הוקמה".

זו גם זריקת עידוד לליגה?

"גדולה מאוד. זה אומר שהשלמנו 50 אחוז מהיעדים. אנחנו עומדות ביעדים והמטרה היא מאוד ברורה כמו כל שנה. זכייה בגביע משמעה גם שנשחק בשנה הבאה באירופה. זה מאוד חשוב מבחינתנו, כי אנחנו רואות את עצמנו כחוד החנית, קבוצות אחרות מתחילות לעשות כמונו. אנחנו מהוות דוגמא לרעיון שיש כדוריד נשים בארץ ושהוא לא תפאורה או חוג, שאנחנו לא חובבניות".

ירושלמי חזרה לאחרונה למגרשים לאחר היעדרות ארוכה בשל פציעה לא קלה ביד שהצריכה ממנה לעבור שני ניתוחים. היא כמובן לא תוותר על הגמר אבל כנראה לא תפתח.


מהצד השני תתייצב בשער קריית אונו שירי בן יוסף, המשמשת גם כמנהלת הקבוצה. בן יוסף הגיעה לאונו לפני חמש שנים, אבל ההשתייכות שלה לאגודה טבעית לגמרי מבחינתה. "יש לנו הנהלה מדהימה שתומכת בכל השחקניות, מעודדת ומפרגנת. יש לנו שחקניות נשמה שנותנות הכל על המגרש.

השנה גם הגיעו אלינו שני מאמנים מאוד מנוסים, עם ידע רב מאוד. רואים את זה על הבנות, את השינוי הקבוצתי. אני אופטימית מאוד לקראת הגמר, כי עברנו שינוי במשחק ובצורת המחשבה ולאט לאט רואים תוצאות. המאמנים מאוד חביבים והשחקניות מאוד מתחברות אליהם, למרות הפרש הגילאים. החיבור הוא טוב מאוד".

לא יכולתן לקבל משוכה גבוהה יותר מהרצליה. איך אפשר לעצור אותן?

"הרצליה היא בהחלט משוכה גבוהה. היא אלופה כבר כמה שנים ברציפות, מנוסה יותר מאיתנו, אבל נבוא להילחם בכל הכוח. אפשר לעצור אותן אם נציג משחק הגנתי חזק ונעצור את השחקניות המרכזיות שלהן, נטלי ברטו ושיר וקרט. יחד עם זה צריך להשיג משחק התקפה חכם, משחק קבוצתי וכך אפשר לנצח".

זה גמר ראשון שלך. איך ההרגשה?

"זה הגמר הראשון שלי בעצם מאז הנערות. ההתרגשות גדולה, אבל אני אבוא למשחק מפוקסת, מקווה מאוד שאעשה את העבודה שלי, יחד עם זה ששחקניות השדה ישחקו חכם וביחד. אני מאוד מקווה לתוצאה טובה בסוף".

העובדה שזה יכול להיות גביע ראשון לקבוצה אי פעם נותנת משמעות אחרת למשחק?

"קריית אונו הגיעה לגמר לפני חמש שנים, נגד חולון ונתנה פייט אדיר מול קבוצה שהייתה אז יותר חזקה. אונו בעיני היא קבוצה שנלחמת, שתבוא לגמר הזה ותעשה כל מה שהיא יכולה. אנחנו במוטיבציה מאוד גבוהה. הלוואי שנצליח, אבל גם אם לא, זו הדרך שחשובה. רוב השחקניות באות בפעם ראשונה למעמד כזה. אנחנו מתרגשות, אבל אני מקווה שנבוא מפוקסות למשחק".


יושב ראש הפועל קריית אונו, יורם ישראלי, הוא גם חבר וועדת הנשים באיגוד הכדוריד ובכלל, אדם שהכדוריד הוא בשבילו הכל. כאות הוקרה, קיבל ישראלי בשבוע שעבר את אות יקיר העיר קריית אונו, במעמד ממלכתי, במעמד יו"ר הכנסת, רובי ריבלין. ישראלי קיבל את האות החשוב על פועלו למען הענף בעיר.

35 שנים שישראלי פועל למען הכדוריד בעיר ומנסה להכניס אותו כמה שיותר אל בתי הספר. בסוף זה הצליח. "בהתחלה אפילו לא נתנו לי לחלק פליירים בבתי הספר. היום, כשהפרויקט פועל כבר ארבע שנים, יש 600 ילדים שלומדים כדוריד, בלי קשר לשעות החינוך הגופני. בחלק מבתי הספר לומדים את הענף גם בכיתות ג' ו-ד'". מעבר לזה, הפרוייקט של ישראלי כולל גם כיתת מצוינות ובכל שנה בין 10 ל-13 חניכים מסיימים קורס מדריכים, שנקלטים במחלקות האגודה השונות. פשוט תאווה לעיניים.

"ביום טוב שלנו וחלש שלהן הכל יכול לקרות", מתייחס היו"ר למשחק הגמר. "גם השנה הראינו שאנחנו יכולים להתמודד איתם. מעבר לזה, בנערות עד לפני שנתיים היה תחרות קשה ועכשיו אנחנו מנצחים כל שנה. יש תשתית גדולה לנשים אצלנו, כולן תוצרת שלנו, ללא רכש. ילדות שגדלו כאן מכיתה ו'.

להרצליה יש מסורת וזה מאוד חשוב. בגלל זה, היה מאוד קשה לשבור את ההגמוניה הזו בנערות. אבל אם זה קרה שם, אז אולי השנה נוכל לעשות את זה גם בנשים".


גם עבור יו"ר בני הרצליה, יוסי חכם, מחלקת הנשים על כל מחלקותיה היא פרויקט חשוב בו הוא משקיע רבות, יחד עם כל בעלי המקצוע באגודה. "הקבוצה מתאמנת שלוש פעמים בשבוע, לפני משחקים חשובים גם ארבע וחמש פעמים. אנחנו נותנים להן את השקט הנפשי לא פחות מאשר שחקני הגברים אצלנו, מטפחים אותן ומשקיעים בהן. הבוגרות שלנו מופיעות לרוב משחקי הנערות ובוודאי גם להיפך, הקשר מאוד הדוק. ברגע שאתה נותן יחס, הבנות גם משקיעות את כל כולן.

מיטב המאמנים נמצאים אצלנו בקבוצות השונות. אני גאה בזה שבני אינגל (מאמן הנשים), נורית (נערות וילדים ז') ועקיבא לפלר (נוער וילדים ח'), כמו גם אחרים, הם בוגרי בני הרצליה. זו אחת הגאוות, על אחת כמה וכמה שהם מקרינים על כולם".

הפעילות שלכם תרים את הענף נשים כולו?

"אני מאוד רוצה שזה יקרה. אני רוצה גם לסייע ומי שמבקש עזרה אני משתדל לתת אותה תמיד. אני מאמין שאם ניקח את כדוריד הנשים לידיים, ב-3-4 שנים הקרובות אפשר להכפיל את הקבוצות ולהרים את הישגי הנבחרות".

מה תעשה עוד זכייה בגביע להרצליה?

"זה לא דבר ברור מאליו. זה גביע המדינה וזו התרגשות כל פעם מחדש, להיות בהיי. זה לא רלוונטי אם זה גביע שלישי, רביעי או חמישי, אנחנו רוצים לזכות בו. עברנו דרך לא קלה עד לגמר ושני המשחקים שלנו מול הפועל פתח תקווה והפועל ראשון לציון נתנו כבוד ענק לכדוריד הנשים בארץ. הגענו לבאר ואנחנו רוצים לשתות ממנה. נעשה הכל כדי לנצח.

יש התקדמות בקבוצות הנשים בארץ: הפועל פ"ת קבוצה טובה, הפועל ראשל"צ טובה, חולון, אונו מתקדמים יפה, גם ארזים. אם עירוני פ"ת ימשיכו כך הם גם יגיעו למעלה. יש שינוי מסוים ואנחנו צריכים להאמין בזה ולתת לזה דחיפה".


 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים