YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
'אתגר' לענף כדוריד הנשים
ישראל תארח במרץ לראשונה טורניר אתגר אירופי לנשים - עוד צעד לטובת קידום הענף וחשיפתו – יחד עם הצלחת הנבחרת
 
     
  תאריך: 2/10/2010   |   כתב: יובל ניסני   |   צילום: איגוד הכדוריד   |   ארכיון מגזין  
     
 

לקראת סוף מרץ, בעוד כחודש וחצי, תארח ישראל לראשונה בהיסטוריה טורניר אירופי לנשים, טורניר האתגר (צ'לנג'), בהשתתפות נבחרת ישראל ונבחרות הנשים של ארמניה, קפריסין ומלטה. הראשונה מהבית הזה תעפיל לגמר טורניר הצ'לנג' שייערך בדצמבר 2010.

בשל העבודה שהטורניר אינו מוגבל בגיל, הוחלט כי נבחרת העתודה תייצג את ישראל ותחוזק במספר שחקניות בוגרות אותן ייבחר מאמן העתודה, אמיתי דיין. בשבוע שלפני הטורניר, מתוכננים לנבחרת שני משחקי אימון, מול הפועל פתח תקווה והפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית לנשים.


המטרה הספציפית של הטורניר הזה היא להעניק לשחקניות העתודה ניסיון בינלאומי מול נבחרות מחו"ל, לקראת טורניר מוקדמות אליפות העולם עד גיל 20 שייערך במאי הקרוב. הנבחרת מתאמנת כבר תקופה ארוכה בצורה מסודרת ומאורגנת ללא קשר לטורניר המתקרב, אך היא זקוקה כמובן גם למשחקים בינלאומיים כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר למשחקים. "כשהציעו לי את התפקיד אמרתי שאני מוכן לאמן את העתודה רק אם תתאמן בצורה מסודרת. רק ככה אפשר לגבש נבחרת רצינית ולהתקדם", אומר דיין.


אם נסתכל באופן כללי יותר על ארגון הטורניר בישראל, נגיע אל מטרת העל של איגוד הכדוריד ואנשי ענף כדוריד הנשים: קידום וחשיפה גדולים יותר של משחקי כדוריד הנשים בארץ.

זה החל עם השידור ההיסטורי בשבוע שעבר של משחק הצמרת הליגה הלאומית לנשים בין בני הרצליה להפועל ראשון לציון, שהראה על שינוי מגמה מבורך. ראשי הענף רוצים להמשיך את המגמה בעזרת הטורניר הבינלאומי.

המשחקים ייערכו באולם זיסמן ברמת גן בין ה-19 ל-21 במרץ. לא סתם נבחרו התאריכים הללו: זוהי חופשת חג הפסח בבתי הספר, תקופה בה רוב עם ישראל יוצא לטייל ולכן צפוי גם למלא את זיסמן במהלך המשחקים. המשחק הראשון, שייערך ביום שישי מול מלטה, יועבר גם בשידור ישיר בטלוויזיה. "אני מקווה שהטורניר ימנף את כדוריד הנשים", מוסיף דיין, "כדי שלא נישאר בכל שנה עם שידורים של הגברים ורק שניים או שלושה של הנשים. צריך שיבוא הרבה קהל למשחקים, כדי לדחוף את הבנות וגם כדי לתת חשיפה לענף הזה, מה שיעזור להרים אותו למעלה".

"הרעיון של הבאת הטורניר לארץ הוא להראות שיש לאן לשאוף גם בכדוריד הנשים בארץ", אומרת יו"ר ועדת הנשים באיגוד הכדוריד, שלומית מינצברג. "ועדת הנשים, בשילוב עם הוועדה המקצועית, הביאה לכך שהשחקניות ישתתפו בטורניר בינלאומי שיתקיים בארץ, כהצהרה של הועדה ושל יו"ר האיגוד דורון שמחי שכדוריד הנשים מושם מחדש על המפה, מתוך רצון לקדם את הענף".


נבחרת העתודה-נשים של ישראל, המנוהלת היום על ידי אמנון לנגזם,
מורכבת משחקניות מצוינות, רבות מהן מובילות גם באגודות בהן הן משחקות, למרות גילן הצעיר. זוהי תוצאה של עבודה קשה הן של האיגוד והן של הצוותים המקצועיים בכל הנבחרות, שאיתרו את הבנות עוד בנבחרות האזוריות (כיתות ז' ו-ח') וממשיכים ללוות אותן עד היום. את הניצנים להשקעה המתחדשת בענף ניתן כבר לראות בעומר, שם הוקמה באחרונה קבוצת נשים חדשה ובשוהם, שם הוקמה נבחרת ילדות בית ספרית.

התקווה היא שהטורניר הזה לא רק יחשוף את הענף לציבור הרחב, אלא גם יצדיק הזרמת תקציבים גדולים יותר אליו מהמועצה להסדר ההימורים בספורט. במצב כזה, הקמת קבוצת נשים באגודות השונות לא תהייה נדירה כל כך והסקטור הנשי בכדוריד יגדל ויתפוס נפח משמעותי יותר.


 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. ישר כח למאמן לנבחרת ולצוות
  יורם ישראלי   (2/10/2010)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים