YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
לאומית נשים: הכל מוכן למשחק העונה
מחר (חמישי) ייערך המשחק המסקרן בין שתי המושלמות, הרצליה והפועל ראשל"צ. ויש גם שידור היסטורי בערוץ הספורט
 
     
  תאריך: 2/3/2010   |   כתב: יובל ניסני   |   צילום: אליצור ראובני   |   ארכיון מגזין  
     
 

מחר (חמישי), בשעה 17:00 באולם 'היובל' בהרצליה, יתקיים משחק העונה של הליגה הלאומית לנשים בין בני הרצליה, הדאבליסטית והשנייה בטבלה לבין הפועל ראשון לציון המוליכה. שתי הקבוצות מושלמות, ללא הפסד, כשראשל"צ מוליכה בשל מספר משחקים רב יותר. ההתמודדות הזו מקבלת מימד נוסף, משום שמדובר בסוג של הכנה לקראת משחק חצי גמר הגביע בין השתיים בעוד שבועיים. לא כדאי להחמיץ את שני המפגשים האלה.

המשחק מחר יהיה היסטורי ולא מדובר כאן בהיסטוריה קטנה: זוהי הפעם הראשונה שמשחק מהליגה הבכירה לנשים בכדוריד יועבר בשידור ישיר בטלוויזיה. כוונו את השעון וקבעו לעצמכם תזכורות: 17:00, יום חמישי, ערוץ הספורט.


בשני הצדדים עומדים מאמנים שזו העונה הראשונה שלהם בליגה הלאומית לנשים, בני אינגל בהרצליה וג'וני אולייניק בראשל"צ. שני המאמנים יכולים לשים את מבטחם בקפטניות שלהם, שחקניות שנמצאות בקבוצות שלהן מבטן ומלידה: לורן מוסיוף פאר בהרצליה, אורית אזן בראשל"צ. למרות השידור, לאולם בהרצליה צפוי להגיע קהל רב, בשל העניין שמבטיח המשחק. שתי הקפטניות מבטיחות שמשעמם לא יהיה שם.


לורן מוסיוף פאר, בני הרצליה: "הגברים והנערות ניצחו כבר את ראשל"צ. עכשיו תורנו"


לורן משחקת כדוריד בהרצליה מאז שהיא זוכרת את עצמה, אי שם בכיתה ז' או ח' כשהאגודה רק הוקמה. מאז היא לא עזבה את הקבוצה אפילו לשנה אחת ולפני שנתיים מונתה לקפטנית במקומה של תמר ירושלמי, השוערת המצטיינת של הקבוצה שמשחקת בה גם היום.

איך הרצליה שומרת על עצמה כל כך הרבה שנים בצמרת כדוריד הנשים?

"הבסיס שלנו בנוי מאוד טוב. זה לא שהנשים ישר לקחו אליפות, זה התחיל מהנערות שלנו שהיו מעולות, שלקחו תארים ככל שחלפו השנים והגיעו עד לבוגרות. בהרצליה עובדים ומייצרים שחקניות מאז שהן קטנות, עובדים איתן כל הזמן והן מתקדמות עד לליגה לנשים. זה הפך ממש לסוג של מסורת. כבר כמה שנים שהנשים של הרצליה בכל הגילאים זוכות בתארים".

והשנה אתן יכולות להיות גאות במיוחד גם בקבוצת הגברים...

"בעלי משחק בגברים של הרצליה, ליאור פאר. הם ניצחו בשישי את הפועל ראשל"צ וגם הנערות שלנו ניצחו אותם לפני כמה ימים אז עכשיו זה תורנו, אנחנו צריכות לסגור את השבוע בנימה אופטימית. אנחנו מאוד גאות בקבוצת הגברים".

המשחק מול ראשל"צ בחמישי לא יהיה באולם הביתי 'הראשונים', זה ישפיע עליכן?

"קצת התאכזבנו שזה לא באולם הביתי, אבל איפה שזה לא יהיה נבוא, נשחק ונעשה את המקסימום כדי לנצח. אחרי הכל זה עדיין בהרצליה ובטח יבוא קהל ביתי לתמוך ולעודד".

מה דעתך עם העניין הגדול סביב המשחק?

"המאמן שלנו, בני אינגל, מאמן גם את הילדים ודוגל מאוד בזה שיבוא קהל שייראה את הקבוצות מגיל צעיר, את הגברים והנשים. שיבואו, יתמכו וירגישו איך זה להיות באווירה של המשחק. הוא מאוד רוצה שהקהל יבוא גם למשחק הזה. הוא ומנהל הקבוצה עקיבא לפלר, ממש פרסמו את המשחק אם זה בפייסבוק, בפליירים ובבתי ספר. הם מאוד השתדלו לפרסם את המשחק ולהביא את הקהל. מאוד חשוב שיבואו לעודד אותנו עכשיו כשאנחנו מתקרבות לפלייאוף".

מה דעתך על זה שהמשחק משודר לראשונה בטלוויזיה?

"אני חושבת שמגיע לנו, כי זה באמת הולך להיות משחק קשה".

לורן מרגישה שהשנה הקרב על התארים הוא מרובע. הרצליה, הפועל ראשל"צ, הפועל פתח תקווה וחולון ייאבקו לדעתה על התארים עד הסוף ויהיה מאוד קשה. "אנחנו ארבע קבוצות שמתמודדות על התארים וכולן ברמה פחות או יותר שווה. ההפרשים לא כאלה גדולים. כל משחק תלוי ביום הנתון שכל קבוצה באה, מבחינה פיזית ומנטלית, מבחינת ההכנה למשחק ואיך להתמודד במצבי לחץ".

מה דעתך על היכולת של הפועל ראשל"צ עד עכשיו? מפתיעה אותך?

"לא, האמת שלא, הן קבוצה די טובה. גם בשנה שעברה הן התמודדו על האליפות והגביע. הן גם התחזקו אם אני לא טועה והן שוות לנו, לפ"ת ולחולון. בגלל זה המשחק בחמישי מאוד קשה וטעון, כי הקבוצות נאבקות כבר כמה שנים בצמרת".

משחק כזה יכול לתת דחיפה לענף הנשים?

"אני מאוד מקווה שזה ייתן דחיפה כי זה צריך להיות משחק מאוד טוב. שתי הקבוצות ברמה מאוד גבוהה. אצלנו, בניגוד לגברים, המשחק משלב יותר הנעת כדור והוא יותר יפה לעין, כי אצל הגברים הוא יותר אגרסיבי. אצל הנשים רואים יותר כדוריד, מסירות מיוחדות. אני מאמינה שיהיה יותר מעניין".

יש הבדל בין המשחק הזה למשחק הגביע בעוד כשבועיים?

"הגביע זה משחק שאין ממנו חזרה, ממש כמו הגמר. ככה היה לנו גם לפני שנה בדיוק, גם כן מול ראשון לציון, כשהיה הפרש של שבועיים בין הליגה לגביע. בליגה הפסדנו ובגביע ניצחנו, הפעם אני מקווה שננצח את שני המשחקים. הקבוצה מתכוננת עכשיו לתקופת שיא, כשתוך שלושה שבועות נפגוש את הפועל ראשל"צ אחר כך את הפועל פתח תקווה ואחריהן שוב את ראשל"צ. יהיה מאוד קשה להישאר מפוקסות לשלושת המשחקים הללו, אבל חשוב לא להוריד את הרגל מהדוושה".

לסיום: תזכו השנה באליפות רביעית ברציפות?

"כשנגיע לגשר נחצה אותו, אבל אני מאמינה שכן, אני אופטימית. יהיה מאבק מאוד קשה, גם על הגביע עוד שבועיים וגם על האליפות, אבל ההכנה שלנו טובה ואני מאמינה שנבוא מוכנות".


אורית אזן, הפועל ראשון לציון: "יש לנו קובצה מצויינת. אנחנו באות לנצח"


אצל אורית, כמו לורן, המקרה דומה. קפטנית הפועל ראשל"צ נמצאת בקבוצה כ-15 שנים ומשמשת קפטנית בשלוש השנים האחרונות. את הקריירה היא כנראה תסיים עם אותם מדים.


יש השנה שינוי בקבוצה. את מרגישה אותו?

"המטרות שלנו בכל שנה ברורות והן לסיים עם תואר, במיוחד כשלפני שנתיים זכינו בגביע. לצערי מאז זה לא קרה, אבל המטרות לא השתנו. השוני מהשנה שעברה הוא בשני תחומים: דבר ראשון, שינוי השיטה בליגה. בשנה שעברה לא היה פלייאוף והשנה החזירו אותו. זה נותן יותר מוטיבציה, כי גם אם אתה מפסיד פעם אחת אתה יודע שיש לך עדיין סיכוי וזה משנה את הגישה של הבנות. דבר נוסף שקרה השנה הוא שהתחזקנו. טל וולפר חזרה מחופשת לידה וזה חיזוק משמעותי להגנה.
הנערות שלנו הן כוח נוסף והן עם השנים צוברות יותר ניסיון. אלו נערות מוכשרות מאוד שמוכיחות כל משחק שהן ראויות לשחק בבוגרות".

והשנה קיבלתן מאמן חדש, ג'וני אולייניק

"גם כאן אפשר להגיד שיש שינוי, כי כל מאמן מביא את האנרגיות והמוטיבציה שלו ואת הרצון להוכיח את עצמו לשחקניות ולהנהלה. יש רצינות מצד הבנות ורואים את זה במשחקים ובאימונים, אנחנו מחוברות יותר וגם חברות מעבר למגרש וזה גם בא לידי ביטוי".

איך מתמודדים עם קבוצה חזקה כמו בני הרצליה?

"הרצליה היא קבוצה טובה מאוד. אנחנו נותנות לה את כל הכבוד והרספקט אבל יחד עם זאת אנחנו מאוד מאמינות בקבוצה שלנו, עם החיזוק, הנערות והמאמן החדש יש לנו קבוצה מצוינת. אני חושבת שזה יהיה משחק קשה. אנחנו באות לנצח את המשחק, אבל המפגש המשמעותי יותר הוא בעוד שבועיים, בחצי גמר הגביע, משחק שהיה צריך להיות גמר לדעתי. גם המשחק בחמישי כמובן חשוב בשביל המוטיבציה. שהטובות יותר ינצחו, נקווה שאלו יהיו אנחנו".

המשחק מחר יכול לתת יתרון לקראת הגביע?

"לא, אין קשר בין שני המשחקים. כל משחק זה משחק בפני עצמו ויש לו את המשמעויות שלו. אם ננצח או נפסיד, אין משמעות למשחק הבא. בכדוריד, אם אתה מגיע למשחק מכריע וקובע, כל קבוצה יכולה לנצח. שתי הקבוצות טובות מאוד והכל תלוי איך הן מגיעות למשחק".

גם אורית מבינה כמובן את המשמעות של שידור המשחק בטלוויזיה והתכונה שהוא יוצר סביבו. "זו פעם ראשונה מאז שאני משחקת כדוריד שמשדרים משחק בליגה לנשים וזה מאוד מרגש. העניין מסביב טוב ומבורך ויכול לסייע לענף בכלל ולקידום הצד הנשי בענף בפרט. אני מאמינה שאם יהיה משחק טוב, כזה שיעורר עניין, זה יכול לפעול לטובתנו. אנחנו נעשה הכל כדי שכך יהיה מעניין וספורטיבי כדי שנגיע לתודעה של עוד צופים ולא רק למשפחה הקרובה".

משפיעה עליכם כל האווירה מסביב? יש לחץ?

"זה מעורר השראה ויש הרבה מוטיבציה. רע זה בטוח לא. כל צעד כזה הוא מבורך ואנחנו מאוד שמחות על כך. אני רוצה לקוות שזה צעד בדרך למעלה, הלוואי שכן".


 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. בהרצליה מטפחים נערות
  ריקי   (2/3/2010)

2. תגובה למגיב 1
  בני הרצליה   (2/3/2010)

3. תגובות
  מאמן   (2/3/2010)

4. פתח תקווה
  תגובה ל1   (2/3/2010)

5. בהצלחה
  ליעד הר לב   (2/4/2010)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים