YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"זה משהו חסר תקדים מבחינתי"
אבישי סמולר, כמו כולנו, צריך עוד זמן כדי לעכל את ההחתמה בלמגו הגרמנית. בינתיים יש לו את בולגריה וסלובקיה על הראש
 
     
  תאריך: 1/5/2010   |   כתב: יובל ניסני   |   צילום: אליצור ראובני   |   ארכיון מגזין  
     
 

מדהים, מפתיע, בלתי רגיל. אין מספיק מילים שיוכלו לתאר את גודל המהלך: הצטרפותו של אבישי סמולר, שחקן הכדוריד הישראלי, לקבוצת הפאר לֵמגו בתחילת השנה הבאה. "זה ממועדוני הפאר הגרמניים, קבוצה בסדר גודל גדול מאוד. יש את קיל והמבורג, שהן ברמה בפני עצמה ואחריהן למגו ועוד כמה מועדונים", מספר סמולר.

כדי שננסה להבין עוד קצת מהו גודלו של המועדון, הנה עוד כמה נתונים: נכון להיום, ימי פגרת החורף בבונדסליגה, למגו ממוקמת שביעית עם עשרה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ושישה הפסדים. ולמי ששכח נזכיר שוב- מדובר בבונדסליגה, ליגת הכדוריד הטובה בעולם.

ללמגו שתי אליפויות גרמניה ב-1997 וב-2003, היא הייתה מחזיקת הגביע ב-1995, 1997, זכתה בסופרקאפ הגרמני ארבע פעמים: 1997, 1999, 2002 ו-2003 וב-2002. ב-1996 זכתה בגביע המחזיקות האירופי ואם זה לא מספיק, הקבוצה זכתה גם בגביע ה-EHF ב-2006.

לקבוצה שבעה ספונסרים ושלוש חברות ספורט המספקות לה ציוד. 5,500 צופים מגיעים בממוצע לכל משחק בית שלה. משחקי בית רגילים היא מארחת ב'ליפרלנדהאלה', בו יש כ-5000 מקומות ובמשחקים גדולים היא נודדת לאולם גרי וובר הסמוך, שמכיל 12,300 מקומות. ויש לה גם אתר אינטרנט משובח. צריך עוד משהו? אה, כן: שחקן ישראלי.אפשר להגיד שההחתמה הזו מביאה אותך אל פסגת השאיפות?

"כן וזה גם הרבה מעבר לכך. זה משהו שלא ציפיתי שאני אגיע אליו, משהו חסר תקדים מבחינתי".

כשיצאת לאירופה האמנת שתגיע למועדון כזה?

"לפני שעזבתי את הפועל ראשון לציון, החלום שלי היה לשחק בחו"ל, בכלל לא חשבתי על הבונדס ליגה. זה היה מבחינתי חלום גדול מידי. לשחק בקבוצה כמו למגו זה היה בכלל משהו הזוי".

מתחיל לחשוב על משחקים לעיני יותר מעשרת אלפים צופים?

"האמת שאת זה חוויתי כבר, אמנם לא כל שבוע, אבל בווצלאר זה משהו כמו 5000 צופים בכל משחק. ההבדל בין 5,000 לעשרת אלפים צופים הוא לא כזה גדול, אתה כבר לא מרגיש את ההבדל".


סמולר, למי שלא מכיר את הסיפור בעל פה, הגיע לגרמניה בקיץ 2007 כשחתם בווצלאר, אותה אימן פולקר מודראו. סמולר השתלב מהר בקבוצה ואף היה מועמד בעונה הראשונה לתואר רוקי השנה. את השנה האחרונה החל בנחיתה לא טובה על הקרסול, שהשביתה אותו לזמן ארוך, אבל אבישי הראה הרבה אופי וחזר מהר מאוד לכושרו הטוב.

איך הצלחת לחזור כל כך מהר לעניינים אחרי הפציעה הקשה?

"הרבה פיזיוטרפיה והרבה כוח רצון. במקרים כאלו חשוב לא להיקלע לדיכאון של הפציעה, לא לחשוב כל הזמן איזה מסכן אתה ו"מה אני אעשה?, אולי הקריירה שלי נגמרה" אלא להתרכז בדברים החיוביים. למזלי זה הצליח. זה קשה עוד יותר בגלל שזה בגרמניה, בארץ זרה ולכן חשוב להיות גם עם חוזק מנטלי רב".

ומה לגבי ההתאקלמות שלך בגרמניה?

"התאקלמתי כמו שצריך בגרמניה. אני מדבר את השפה, יש לי הרבה חברים ומעגל חברתי גם מחוץ לכדוריד. להגיד שאני מרגיש בבית זה קצת להרחיק לכת, אבל אני מרגיש כמו שצריך".


למגו החליפה באחרונה את מאמנה בשל היכולת הלא מרשימה עד כה בליגה (לפחות במושגים שלה). אל משרת המאמן נקרא מורדאו וזה החליט שוב לשכור את שירותיו של סמולר. הישראלי יסיים את השנה הזו בווצלאר ובסיום העונה יעבור לקבוצת הפאר, כך שיש לו הרבה זמן להתכונן ולתת את כולו. בכל מקרה, בשנה וצי שהוא בגרמניה, הוא כבר הצליח לשכנע את כולם שהיכולת שלו מתאימה לרבות הגבוהות ביותר.


בתוך כל זה, הגיע סמולר לפני כמה ימים לארץ והצטרף לאימוני נבחרת ישראל, לקראת המשימה הקרובה: מוקדמות אליפות העולם בסלובקיה. והוא יודע שזה לא יהיה קל.

אתה מרגיש שהנבחרת מוכנה למשימה בסלובקיה?

"אנחנו צריכים להתרכז ועדיין להתרגל לשחק ביחד, אבל אני בטוח שנעשה את המקסימום לבוא ולהיות מוכנים בנקודת הזמן הספציפית ולתת את המאה אחוז שלנו".

מה צריך לקרות כדי שנסיים במקום הראשון?

"הכל. עירוב של כמה גורמים: שאנחנו נשחק מדהים ושהם יהיו ביום לא משהו. שכל השחקנים שלנו יתעלו על עצמם. זה צריך להיות תסריט טוב מההתחלה ועד הסוף. סלובקיה היא נבחרת מעולה, כל שחקן משחק בטופ של אירופה והשמות שלהם מדברים בעד עצמם. נבחרת שרק לקראת המשחקים מולנו ערכו שלושה טורנירים עם הנבחרות הכי טובות בעולם. בקיצור- נבחרת מהטופ העולמי".

יש לנבחרת פוטנציאל להעפיל בשנים הקרובות לאחד הטורנירים הגדולים?

"עם הרבה עבודה קשה. זה לא יהיה קל, אבל אם נעבוד קשה ונרוץ הרבה זמן ביחד עם אותו סגל, אז נראה לי שכן. מבחינת פוטנציאל אנחנו מסוגלים".


 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. אבישי הגדול מכולם...
  אני   (1/5/2010)

2. אבישי
  א'   (1/5/2010)

5. ספורטאי ושחקן ענק!!
  אמסלם   (1/6/2010)

6. הכי טוב
  עדן יופה   (24/2/2010)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים