YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
פומרנץ: "הנבחרת נמצאת בצומת דרכים חשוב"
שחקן הנבחרת הבוגרת התפנה לדבר על ההכנות למוקדמות אליפות העולם ובדרך מספר על הניסיונות להכין חומוס בגרמניה
 
     
  תאריך: 31/12/2009   |   כתב: יובל ניסני   |   צילום: אליצור ראובני   |   ארכיון מגזין  
     
 

אתמול (רביעי) נערך באולם 'עלית' באוניברסיטת תל אביב משחק אימון בין נבחרת ישראל הבוגרת ונבחרת העתודה. היה זה המשחק ההכנה הראשון של הנבחרת הבוגרת לקראת מוקדמות אליפות העולם בסלובקיה.

הבוגרת שלטה במשחק לכל אורכו, כשהיא נהנית ממשחק טוב של עידן מימון, שהיה אחראי על חילוק אסיסטים רבים לחבריו וחן פומרנץ, המוציא לפועל העיקרי. בסיום ניצחה הנבחרת הבוגרת 21:32.

ביום ראשון, ה-6.1.09, ייערך משחק אימון נוסף בין שתי הנבחרות.


לאחר אימון הערב, התפנה פומרנץ לדבר על ההכנות וההרגשה בנבחרת לקראת משחקי המוקדמות. "אנחנו מתאמנים לקראת המשימה ואני מקווה שיהיה בסדר. זו נבחרת מאוד צעירה ויחסית חדשה. יש שחקנים חדשים בנבחרת כמו למשל בעמדת השוער. אני מקווה שנוכל לעשות משהו טוב בטורניר הזה".בכל מקום המוקדמות מוגדרות כ'המשימה'. עד כמה מרגישים את זה בנבחרת?

"אני חושב שעכשיו הנבחרת היא במעין צומת דרכים וזה יכול להתפתח לשני הכיוונים. אנחנו יכולים ללכת לכיוון החיובי: להצליח במשימה או לפחות לעשות שני משחקים טובים ולנסות לעלות. אם ננצח ונעלה, נקבל הרבה ביטחון וכל מה שמשתמע מזה. ההשקעה בנבחרת תגדל וכך גם המשאבים ונקבל תנאים אידיאלים כדי להצליח. בכיוון השלילי זה יכול להוריד אותנו למטה ואנחנו מודעים לזה. בגלל זה המשימה היא חשובה ונקווה שנצליח לקחת את זה לכיוון החיובי ולפתח איזושהי מסורת".


איך חילופי הדורות משפיעים על הנבחרת?

"כרגע אין איזו יציבות בנבחרת. זו נבחרת חדשה, צריך לבנות מסורת מחדש, להציג יכולת טובה בשביל העתיד, שייראו שיש במה להשקיע. זה תמיד ככה, יש דורות של נבחרות וכרגע הנבחרת עדיין לא מספיק יציבה בשביל להגיד שאנחנו הולכים לעלות ולהצהיר הצהרות. אנחנו לא פייבוריטים במשימה הזו, זה בטוח, אבל אנחנו צריכים לנסות לעשות את המקסימום, ליצור משהו, איזשהו בסיס. בשלוש שנים האחרונות זה לא כל כך הצליח, אחרי שהיו כמה שנים טובות מאוד. הייתה ירידה כלשהי ועכשיו צריכה להיות עלייה מחדש".
מה אתה יודע על סלובקיה ובולגריה?

"נגד בולגריה שיחקנו בעבר. על הנייר הם לא נבחרת מאוד חזקה, אין להם הרבה נציגים באירופה. בוא נגיד שאם אנחנו רוצים להצליח אנחנו צריכים לתת לבולגריה את הכבוד, אבל אסור לנו להתייחס אליה בכובד ראש. המשחק השני הוא הקריטי, נגד סלובקיה. את המשחק הראשון חייבים לנצח, אבל אם אנחנו רוצים להצליח במשימה כולה אז צריך לדעת שהמשחק הראשון לא קובע כלום. נצטרך לנצח אותו במינימום משאבים ובמשחק השני לשים את כל הקלפים על השולחן.

סלובקיה היא נבחרת מצויינת, שבאליפות האחרונה לדעתי הייתה בין ה-10 הגדולות, יש להם נציגים בבונדסליגה ובכל הליגות הטובות באירופה. אני כבר שיחקתי מול חלק מהשחקנים בקבוצות באירופה. זו נבחרת טובה מאוד ומה גם שהמשחקים בבית שלה. לביתיות תמיד יש תפקיד חשוב במשחקים הללו.

אנחנו צריכים לבוא למשחק הראשון, לנצח במינימום משאבים, לשמור את הכוחות למשחק השני כי הוא 12 שעות אחר כך ובמשחק השני לנסות להפתיע: לשחק עם הרבה סיכון, כי אנחנו לא פייבוריטים בבית הזה, לשחק מהיר ולתפוס אותם עם המכנסיים למטה".
עד כמה תשפיע השעה המוקדמות דווקא במשחק הכי חשוב?

"קשה לי להגיד. אני חשוב שכדוריד זה משחק של חוטבי עצים, אנחנו מסוגלים לעמוד בתנאים האלו. אנחנו לא אצנים של 100 מ' שצריכים תנאים אופטימליים. אני בטוח שזה לא אידיאל לגוף, אבל אם ננצח את המשחק הראשון ונהייה בעניינים, נהיה חמים, אז אני לא חשוב שהשעה תשפיע. אנחנו צריכים לבוא, לדעת שהמשחק הוא מוקדם ולדעת שיכול להיות שהגוף יהיה קצת עייף מהמשחק הקודם. אנחנו נבחרת ישראל, אנחנו משחקים הרבה עם הראש והלב, אז הדברים הללו צריכים בהחלט לנטרל את ההשפעה של השעה".


פומרנץ החל השנה את עונתו הרביעית באירופה והשנייה בגרמניה. אחרי שנה בבונדסליגה, ירד אל האם מהליגה השנייה, קבוצה עם שאיפות בלתי מוסתרות בכלל- להעפיל ליגה הבכירה.איך אתה מסכם את העונה בגרמניה עד עכשיו?


"זו עונה מאוד מעניינית מבחינתי, התחלתי אותה יחסית מאוחר לשאר השחקנים ולשאר הקבוצות. היה לי איזה פסק זמן שניצלתי לטיול ולמחשבות. עשיתי כמה משחקים טובים בהתחלה ולאט לאט נכנסתי לעניינים. עבדתי מאוד קשה בשלושת החודשים הללו, ממצב של טיים אאוט למצב של כושר מלא. יש לנו משימה מאוד מעניינת שם, לעלות ליגה וזה לא פשוט. יש הרבה לחץ לאורך זמן, אסור להפסיד נקודה וצריך להיות ממש מרוכז כל הזמן. מצד שני אני מאוד נהנה, אני לא אוהב לשחק בלי הלחץ הזה. אני צריך את האדרנלין והקצב הזה וזו במה טובה גם לאירופה. יש הרבה קהל והרבה עניין סביב הקבוצה.

זו קבוצה שרוצה לעלות, יש להם הרבה כסף ותנאים טובים, כל השחקנים מקצוענים, יש תחרות על העמדות וזה אומר שצריך להיות טובים בכל אימון. אני מנצל גם את הפגרה הזו כדי לתת עוד קפיצה במחנה גופנית בשביל ההמשך. זה מאוד מאתגר ולא פשוט גופנית ומנטלית, אבל בשביל זה אני משחק כדוריד. אני מאוד מרוצה ממה שעשיתי עד עכשיו. אני מקווה שנעמוד במטרה, זה נראה טוב אבל יש עוד הרבה זמן".


זו עונה שנייה שלך בחו"ל, התאקלמת כבר? התרגלת לאוכל?

"קשה להגיד שהתרגלתי. אני שם בשביל לשחק כדוריד. אני לא מתלונן אף פעם, אבל בוא נגיד שהייתי רוצה לחיות בישראל ולשחק את הכדוריד של גרמניה, לחיות בתל אביב ולשחק בגרמניה, אבל כמובן שזה בלתי אפשרי. מבחינת האוכל, אני מנסה לעשות חומוס בבית וזה לפעמים גם מצליח. מזג האוויר זה משהו שעדיין קשה להתרגל, הגעתי לישראל השבוע ממינוס 15 מעלות ושלג וזה מאוד לא פשוט. הכל מאוד שונה מהמנטליות הישראלית אבל אני לוקח את זה בקלות, זו חוויה ואנחנו צוחקים על זה.

בוא נגיד שזה לא החלום שלי לחיות בגרמניה, אבל הכדוריד בהחלט מחפה על זה. יש לי גם חברים טובים בקבוצה ומחכה לי גם חברה שם. אני די נהנה מכל המעטפת בגדול. כמובן שמזג האוויר זה לא אידיאל וגם האוכל לא, אבל אלו זה רק הדברים הקטנים. המטרה האמיתית היא לשחק כדוריד וליהנות מהחיים כמקצוען. מנטלית תמיד הייתי חזק אז זה לא מה שישבור אותי. ללכת לשחק באירופה זו בהחלט הקרבה, אבל זה משתלם. אם מקבלים מספיק סיפוק מהצד המקצועי ואפשר ליהנות גם מהצד החברתי, הניסיון והחוויה, אז זה בהחלט שווה את זה".


עוקב אחרי הליגה שלנו?

האמת שכן. בעיקר אחרי הגדולות, עוקב מעט. אני לא במצב שאני מרשה לעצמי להתסכל על כל כך הרבה הכדוריד כי לפעמים זה כבר יותר מידי. אבל אני תמיד קורא באינטרנט, בקשר עם השחקנים פה, החברים שלי ואחרי המשחקים הגדולים אני עוקב. לפרטי פרטים אני לא ממש יודע.


 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. סמולר
  vf   (1/3/2010)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים