YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
ערב הוקרה לגדול מכולם - איגור ביאליק
שחקני נבחרת ישראל בכדוריד לדורותיהם מצדיעים לאיגור ביאליק. מוצאי שבת, ה-24.10.09
 
     
  תאריך: 11/1/2009   |   כתב: יובל ניסני   |   ארכיון מגזין  
     
 

במוצאי השבת הקרובה ייערך אירוע מיוחד וחשוב מאין כמותו עבור ענף הכדוריד בישראל וחובביו בארץ – ערב הוקרה לאיגור ביאליק, האיש שהשפיע אולי יותר מכולם על הכדוריד הישראלי, גם כשחקן וגם כמאמן.

הערב החגיגי, שאורגן על ידי מיקו צרפתי קפטן נבחרת ישראל לשעבר, יהווה הזדמנות נהדרת לשחקני נבחרת ישראל לדורותיה ולכל אנשי הענף, להודות לביאליק על פועלו הרב ותרומתו הענקית לקידום הכדוריד בישראל.


את הסיפור של איגור, יהודי שנולד בצ'כוסלובקיה, כבר אין כמעט איש שלא מכיר: איך עלה לארץ אחרי הפלישה הרוסית למדינתו ונקלט בהפועל רמת גן, אותה הוביל לזכייה בשתי אליפויות וחמישה גביעים. במקביל שיחק גם במדי נבחרת ישראל ופרש ממשחק פעיל בגיל 30. ב-77' החל לאמן את הנבחרת ונשאר שם (לא באופן רציף) עד 1988. ביאליק נחשב מאמן קשוח ולא מתפשר והוא עצמו מספק דוגמא לכך מאותן שנים: "לא התפשרתי והיו לי דרישות גבוהות. אני גירשתי נבחרת שלמה מחדר האוכל באחת מהנסיעות שלנו לחו"ל כי התחילו לאכול לפני שהמאמן או ראש המשלחת אמרו בתיאבון. היום כל השחקנים שאימנתי אז מבינים מה הקניתי להם".

ומה משאיר אותך בכדוריד?

"זה כמו סם. אני לא יכול בלי כדוריד. אני כבר לא מחפש את התהילה. אני עוזר לילדים ללמוד כדוריד. השאיפה שלי היא לקבל לידיים את הילדים שהם כמו פלסטלינה רכה ולתת להם את הבסיס וכל מה שרק אפשר מסביב. "כל עוד אהיה בריא ויהיה לי כוח אמשיך לחנך דורות של צעירים. אני מקפיד על הערכים המוספים שיש בחינוך לספורט. אני מקפיד על דברים קטנים ולא מתפשר".


כששואלים כל אדם הקשור בצורה כלשהי לענף הכדוריד בארץ על איגור ביאליק, קשה לעצור את כמות המחמאות והמילים הטובות על האיש המדהים הזה. כולם תמימי דעים ויגידו ללא היסוס כי ביאליק שינה את פני הכדוריד הישראלי לתמיד. ליו"ר האיגוד, דורון שמחי, יש הגדרה מדוייקת עבור ביאליק: "זה לא תואר רשמי, אבל אני בטוח שרבים יסכימו איתי שאיגור ביאליק הוא מר כדוריד. אישית, איגור היה מחנך שלי, הוא לימד אותי בבית הספר התיכון ולימים גם במכללה במכון וינגייט.

ביאליק הוא ספורטאי בכל רמ"ח איבריו ומעל הכל בן אדם, הגיע אלינו מצ'כוסלובקיה שם

היה שחקן הנבחרת הלאומית ובקבוצת הכוכב האדום ברטיסלבה. בישראל כיכב בהפועל ר"ג, הפועל רחובות ובנבחרת ישראל במדיה הופיע 15 פעמים וכבש 48 שערים. ב 1977- מונה לתפקיד המאמן הלאומי ובמשך 11 שנים אימן את נבחרות הבוגרים והנוער של ישראל.

איגור זכה כמאמן בוגרים בגביעים ובאליפויות, אך דומה שאת העבודה החשובה ביותר

הוא עושה בשנים האחרונות, בהן הוא מגדל את הדור הבא בראשון לציון, שפירותיו הראשונים כבר באים לידי ביטוי בליגת העל ובנבחרות ישראל.

אני מאחל לאיגור עוד שנים רבות של עשייה ופעילות ענפה והעיקר- בריאות טובה".

מארגן הערב, מיקו צרפתי, מספר על ההחלטה והחשיבות של קיום ערב ההוקרה הזה: "מזה זמן רב, במפגשים אקראיים, עולה הכמיהה למפגש חברים של שחקני נבחרת ישראל. בסיומו של כל מפגש כזה, אנו מבטיחים אחד לשני שנעשה זאת. אז הנה הרגע מגיע וסוף סוף אנחנו נפגשים כדי לציין את התקופה שעברנו יחד עם מי שליווה אותנו: מנהלים, מאמנים, מלווים, רופאים ופיזיוטרפיסטים. כולם 'שירתו' בנבחרת ישראל תחת שרביטו של 'מר כדוריד'-
איגור
ביאליק.

בהזדמנות זו אני מרגיש חובה להזכיר את מי שלא זכה להתרפק על העבר יחד איתנו - חברנו חיים מובשוביץ ז"ל ואיציק )צוציק) זיגלר ז"ל. הם תרמו מיכולתם בכל הזדמנות, על המגרש ומחוצה לו, כמו שרק הם ידעו לעשות. לנצח ננצור אותם בליבנו.

ברצוני להודות לקבוצת החברים שהפכו את רעיון המפגש ממחשבה למעשה: שמוליק זילברמן, ברוריה ביגמן, אודי סלע, שלמה הופמן, יואב דרוקר, מישה יוסיפוביץ, דורון גלפנד, וכמובן ישראל פלטה.

לבסוף, תודה לדורון שמחי, יו"ר איגוד הכדוריד, שנרתם במרץ רב למפגש חשוב ונוסטלגי זה, כי "מי שלא זוכר את העבר - אין לו עתיד.

בהזדמנות זאת אני מאחל הצלחות גדולות ומייחל לשפע הישגים לענף הכדוריד".

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים